Akumulatory do paneli słonecznych

Pierwsze instalacje fotowoltaiczne, które były zakładane zarówno w prywatnych domach jak i w elektrowniach słonecznych należały do dość wydajnych urządzeń, aczkolwiek z każdym rokiem stawały się coraz bardziej przestarzałe. Niejednokrotnie zdarzało się, bowiem, iż jeden nowoczesny panel generował więcej energii elektrycznej, niż cała instalacja zbudowana z urządzeń starego typu. Instalacje solarne należały jednak do dość nieskomplikowanych, i mogły być łatwo unowocześniane.

Nowoczesne wyposażenie do elektrowni słonecznych

ogniwa fotowoltaiczne w SzczecinieRozwój technologii oznaczał nie tylko coraz to wydajniejsze panele, ale również bardziej pojemne akumulatory, nie tylko gromadzące więcej energii, ale również posiadające znacznie mniejszą utratę takowej w trakcie składowania. Bardzo wielu właścicieli instalacji fotowoltaicznych preferowało modernizację już istniejącej infrastruktury, więc nie mogliśmy narzekać na brak zadań. Większym problemem było zawsze znalezienie najnowszych elementów do instalacji. W wielu salonach ze sprzętem fotowoltaicznym pojawiały się bowiem elementy o przeciętnej jakości, a ogniwa i akumulatory o wysokich pojemnościach wymagały zazwyczaj sprowadzenia od producenta. Od niedawna zaczęliśmy się jednak zaopatrywać w akumulatory oraz ogniwa fotowoltaiczne w Szczecinie, w jednym z nowych salonów, który od niedawna stał się jedynym w kraju autoryzowanym sprzedawcą producenta bodaj najnowocześniejszego wyposażenia do instalacji fotowoltaicznych. W ofercie trudno było znaleźć ogniwa czy panele w niskiej cenie, aczkolwiek równie niskiej jakości. Zamiast tego, oferta obejmowała wyłącznie najlepsze i najwydajniejsze części instalacji, które mimo zauważalnie wyższych cen, były nieporównywalnie bardziej trwałe i kilkakrotnie wydajniejsze. Niezależnie od rodzaju zakupowanego sprzętu, niemal wszystkie części posiadały certyfikaty jakości, oraz gwarancję producenta, umożliwiającą natychmiastową wymianę dowolnego elementu, wykazującego niesatysfakcjonującą jakość lub funkcjonującego nieprawidłowo.

Ogniwa były tam szczególnie obszerną kategorią, w której znajdowały się zarówno domowe akumulatory do niewielkich instalacji, jak i najnowocześniejsze półprzewodnikowe magazyny energii do instalacji elektrowni słonecznych. Tak nowoczesne wyposażenie nie tylko oznaczało bardzo długą żywotność instalacji bez konieczności ponownej modernizacji, ale również podnosiło jej osiągi, zwiększając ilość generowanej energii, ale również wydłużając czas jej magazynowania, przy jednoczesnym spadku utraty prądu w bateriach.