Analizowanie jakości prądu

 

Elektrycy to fachowcy, którzy każdego dnia opiekują się nami niczym cisi bohaterowie. Nie każdy sobie zdaje sprawę z tego, iż pracują oni bez przerwy przez całą dobę. Zawsze ktoś ma dyżur i jeśli cokolwiek dzieje się z zasilaniem na przykład jest krótka przerwa w dostawie prądu to możemy  być spokojni, gdyż fachowcy od elektryczności sprostają swojemu zadaniu i naprawią wszystko najszybciej jak się da.

Rejestracja przerw w prądzie

rejestrowanie zapadów napięcia Jeśli jest zapad napięcia lub długotrwała przerwa w dostawie prądu to wykonuje się specjalne pomiary do tego aby zdiagnozować problem i postawić diagnozę oraz obmyślić plan działania. Natomiast poza naszymi domowymi ogniskami rejestrowanie zapadów napięcia może być również w przemysłowych sieciach elektrycznych. Tam częściej niż zwykle powstaje wiele niepożądanych zjawisk i awarii. Spadki napięć czy przerwy napięciowe niekorzystnie wpływają na pracę urządzeń w danym obiekcie. W dużej hali magazynowej lub produkcyjnej działają bardzo duże maszyny często bardzo rozgrzane , które wymagają specjalnych czynności aby je na przykład włączyć lub wyłączyć. Zatem jeśli występują takie niekontrolowane przerwy w dostawie zasilania to wówczas jest to bardzo niebezpieczne zarówno dla pracowników, którzy obsługują daną maszynę jak i dla samej maszyny, która przez to, iż będzie w niekontrolowany sposób włączana i włączana to jest możliwość iż się ona zepsuje. Aby móc odpowiednio wcześniej zareagować na takie zjawiska specjaliści w swoim fachu wykorzystują różnego rodzaju mierniki, dzięki którym rejestrują jak poszczególne napięcia pracują i są w stanie mieć kontrolę nad tym jak dużo zużywa się zasilania i czy wszystko funkcjonuje zgodnie z zasadami. Bezpieczeństwo i higiena pracy jest najważniejsza wśród tych zjawisk i stanowisk, które mają jakąkolwiek styczność z prądem. Jeśli występuje spadek napięć to ponoszone są koszty produkcji. Obejmują one straty spowodowane przestojem produkcji, koszty opóźnionej dostawy lub koszt zmarnowanych materiałów. Zatem zatrudnia się wysokiej jakości specjalistów, którzy kontrolują sytuację i dostawy prądu. Jest to niezwykle ważne aby takie awarie zdarzały się najrzadziej jak o możliwe. Jest wiele narzędzi, które w tym pomagają na przykład przenośny analizator energii. Mierzy on jakość energii.

Ma wiele stopni zaawansowania konstrukcji w zależności od rzeczywistego zapotrzebowania i wymagania użytkowników. Jeśli mamy potrzebę korzystania z tego typu sprzętu na własny użytek to każdy może się w taki sprzęt zaopatrzyć. Kupimy go w każdym większym sklepie zajmującym się elektronarzędziami.