Bardzo szczelne okna z Jastrzębia

Nie da się ukryć, że życie w domu bez okien z pewnością nie byłoby zbyt komfortowe. Potrzebujemy przecież dostępu do dziennego światła i lubimy sprawdzać, co dzieje się na zewnątrz. Wiele osób wie również o tym, że bardzo ważne jest to, aby okna były dobrej jakości. Muszą być szczelne i odpowiednio zamontowane. Dzięki temu w mieszkaniu czy domu będzie ciepło. Faktem jest to, że branża zajmująca się produkcją stolarki okiennej przeszła bardzo dużą metamorfozę w ciągu ostatnich lat. Kiedyś do produkcji profili wykorzystywano drewno, które jak się okazało wcale nie ma aż tak wielu zalet. W dzisiejszych czasach króluje tworzywo plastikowe. Czy jest dużo lepsze od swojego konkurenta z dawnych lat?

Zalety energooszczędnych okien

energooszczędne okna - jastrzębieKażdy chciałby, aby w jego domu było ciepło i komfortowo. Czasem jednak mimo tego, że w pomieszczeniach powinna być optymalna temperatura to mamy wrażenie, że cały czas jest chłodno. Zimne powietrze wdziera się do naszego domu, mimo tego, że okna są zamknięte. To właśnie od nich bardzo wiele zależy. Jeśli nie są szczelne lub zostały nieprawidłowo zamontowane, to zawsze będziemy odczuwać chłód. Coraz większą popularnością cieszą się energooszczędne okna – Jastrzębie jest miastem, w którym znajdziemy coraz więcej salonów zajmujących się ich sprzedażą. Takie okna zaczęto produkować całkiem niedawno, jednak niemalże od razu zaczęto wybierać właśnie je. Charakterystyczną cechą na pewno jest, że profil tych okien jest dużo szerszy niż w tradycyjnej wersji. Takie okna sprawiają wrażenie dużo bardziej masywnych i są także dużo cięższe. Z pewnością ma to związek z tym, że we wnętrzu profili umieszczone zostały stalowe wzmocnienia, dodatkowe komplety uszczelek i pakiet z trzema szybami. Bardzo często takie okna montowane są w nieco inny sposób. Stosuje się tak zwany ciepły montaż. Używa się specjalnych stalowych kotew oraz taśm izolacyjnych. Dzięki temu okna zyskują jeszcze większą szczelność i zapobiegają jednoczesnemu zawilgoceniu pomieszczeń. Świetnie sprawdzają się nie tylko w nowoczesnych domach, ale również z nieco starszych budynkach.

Bardzo wiele osób nie wiedziało nawet o tym, że okna, które możemy dziś nabyć w sklepach, zdecydowanie różnią się od tych, które mogliśmy kupić na początku tego wieku. Odkąd wprowadzono do produkcji tworzywo plastikowe, okna nabyły zupełnie nowych cech. W dzisiejszych czasach to właśnie one biorą aktywny udział w procesie ogrzewania pomieszczeń. Warto wybrać takie okna, które mają szeroki profil i pakiet trzyszybowy. Są one bardzo wytrzymałe i będą nam służyć przez wiele lat.