Ciekawe właściwości oleju rokitnikowego

Podłużne bądź kuliste owoce koloru pomarańczowego znajdujące się na niekiedy pięciometrowym krzaku rośliny zwanej rokitnikiem. Te wyglądające zjawiskowo krzaki z masa owoców są jednymi z bardziej popularnych, gdyż posiadają w sobie całą masę witamin oraz składników mineralnych. O ich dobrodziejstwie wiedzieli już starożytni Grecy, którzy liśćmi rokitnika dokarmiali konie, aby były zdrowe i miały piękną sierść. Oznacza to, iż rokitnik to naprawdę wartościowa roślina, o której właściwościach warto się dowiedzieć.

Dobrodziejstwo produktów z rokitnika

olejek rokitnikowyW starożytności konie były tak cennym towarem jak dzisiejsze luksusowe auta. Dlatego karmienie ich liśćmi rokitnika nie było rzeczą przypadkową, gdyż rokitnik był już wtedy mocno ceniony. Sprawiał, iż koń był zdrowy, a także miał połyskującą sierść. Obecnie na rynku mamy różne produkty z tej rośliny takie jak olejek rokitnikowy, kremy z dodatkiem rokitnika, a także spożywamy go w przetworach. Każda z tych wersji jest tak samo wartościowa, gdyż rokitnik to skarbnica witamin i minerałów. Należy zaznaczyć, iż poza witaminami E, A i P znajdziemy tam również witaminę B12, a także witaminę C, której wartość jest najwyższa dla rokitnika. Poza tym mamy żelazo, krzem i wapń. Nie można też zapomnieć o zawartości lipidów, kwasów tłuszczowych, aminokwasów oraz antyoksydantów. Dzięki rokitnikowi możemy z powodzeniem leczyć przeziębienie z objawami bólu gardła albo suchego kaszlu. Wspomaga również pracę naszego układu pokarmowego, a także walczy ze złym cholesterolem. To również idealne rozwiązanie dla osób borykających się z bólami reumatoidalnymi albo hemoroidami. Jak możemy zauważyć oleje, soki i inne przetwory z różnych części rokitnika są ciekawą alternatywą do wspomagania leczenia farmakologicznego. Pamiętajmy jednak, iż jest to produkt naturalnego pochodzenia, który pomoże nam tylko przy regularnym stosowaniu, jednak niekoniecznie zapewni skutki leczenia takie jak przy typowym leczeniu aptecznym, dlatego korzystajmy z tego rozsądnie.

Coraz częściej sięgamy po naturalne produkty, które mają wspomagać nasz organizm w związku z niedoborami witamin i minerałów. Jedną z ciekawszych opcji może okazać się rokitnik, z którego wytwarzane są soki, oleje i inne przetwory o całkiem ciekawym smaku. Może my korzystać z niego jako wsparcie leczenia farmakologicznego przy objawach przeziębienia, bólów reumatoidalnych, a także w związku z wysokim ciśnieniem. To bardzo ciekawy produkt, którego popularność zaczęła się już w starożytności.