Ciekawe zamki do zwiedzenia w południowej Polsce

Na południu Polski znajduje się wiele pięknych zamków, które od lat są celem do zwiedzanie przez licznych turystów z całej ojczyzny. Szczególnie wiele interesujących budowli znajduje się w województwie Śląskich oraz Małopolskim. Wiele pięknych zamków znajdziemy również jadąc do województwa Opolskiego. To bogate historycznie rejony, znajduje się tam wiele małych miejscowości, w których często usytuowane są majestatyczne zamki. Jakie zatem zamki warto zwiedzić na południu Polski?

Ekscytujące atrakcje na zamku we wsi Ojców

zamek w ojcowie atrakcjeW poszukiwaniu cudownych zamków, bez wątpienia powinniśmy odwodzić skromną miejscowość o nazwie Ojców. Z ciekawych atrakcji znajdziemy tam starodawny zamek, kaplicę, zabytkowy młyn oraz muzeum. To właśnie tam usytuowany jest niezwykły zamek w otoczeniu malowniczego parku. Sam zamek jest możliwi do zwiedzenia bez najmniejszych problemów po zakupie odpowiednich biletów. Z zamku będziemy mieli piękny widok na okoliczną panoramę i otaczający go park. Zamek posiada wiele ciekawy atrakcji, a w jego okolicy mamy możliwość zobaczyć zabytkowy młyn oraz kaplicę. Jadąc zatem w tamtejszy region, w pierwszej kolejności powinniśmy wpisać na swoją listę zamek w Ojcowie atrakcje, które oferuje nam ten zamek to między innymi piękny park otaczający go. Na zamku zaś będziemy mogli podziwiać starodawne artefakty oraz malowidła z dawnych czasów. Dodatkowo w jego okolicy znajdują się malownicze góry. Dla miłośników gór, to nie lada atrakcja. To idealne miejsce na piesze wędrówki i spędzenie czasu w aktywny sposób. Bez wątpienia, ci co kochają piesze wędrówki na południu Polski oprócz licznych zamków znajdą wiele ciekawych miejsc do aktywnej turystyki. Zamek w Ojcowie, to nie tylko malowidła, rzeźby i obrazy. Dla tych co kochają sport w pobliżu możemy wybrać się na rower lub kajaki. To idealne miejsce właśnie na ten rodzaj aktywnej rozrywki. Wracając do zamków, oprócz niezwykłego zamku w Ojcowie, znajdziemy również wiele innych ciekawych budowli do zobaczenia. Jednym z takich zamów będzie okoliczny Zamek Książ.

Polska historia jest nadzwyczaj bogata i posiada wiele cennych budowli historycznych. Polskie zamki są jednymi z największych na świecie i najbardziej niezwykłych. Co roku turyści z całego świata zjeżdżają się by zobaczyć wielki zamek w Malborku. Jednak nie zawsze warto tylko zwiedzać najbardziej popularne miejsca, czasem jadąc w mniej znane rejony, można również spędzić świetnie czas na licznych atrakcjach, które oferują swoim turystą. Takim miejscem niewątpliwie od lat jest miejscowość Ojców i tamtejszy zamek.