Ciepła i miękka pierzyna z naturalnej wełny

Alpaki od lat zaczynają zastępować inne zwierzęta, jeśli chodzi o dostarczanie naturalnych materiałów do wypełnienia pierzyn. Do tej pory znane były kołdry puchowe z puchem gęsim lub kaczym. Także wełna owcza nie ma tak wspaniałych właściwości, jak włosie Alpak. Te górskie zwierzęta uodporniły się na mróz i niesprzyjające warunki. Dlatego też wełna pozyskiwana w tradycyjny sposób z Alpak, służy jako wyjątkowe wypełnienie do kołder na zimę i do całorocznego użytku.

Co szczególnego mają w sobie Alpaki?

kołdra wełniana alpakaWielbłądy pustynne mają bardzo krótkie włosie. Z kolei Alpaki są mniejsze, przystosowane do warunków panujących w górach. Przez to przystosowanie rozumieć należy również wyjątkowo gładkie i  przyjemne włosy. Ścinane są one w tradycyjny sposób, a zwierzęta na pewno nie cierpią. Wełna szybko odrasta, czyli Alpaki mogą spokojnie paść się na łąkach podgórskich i spacerować po wyżynnych ścieżkach. Z kolei jeśli chodzi o pierzyny, to są one bardzo miękkie i przez długi czas utrzymują ciepło. To dobra wiadomość dla osób, które nie lubią marznąć. Naturalna kołdra wełniana alpaka dostępna jest w różnych rozmiarach. Najmniejsze wymiary pasują do łóżek dziecięcych i młodzieżowych. Z koeli największe dostosowane są do podwójnych łóżek małżeńskich. Czym jeszcze charakteryzuje się pierzyna z wełny Alpaki? Przede wszystkim jest lekka i puszysta. Przypomina tradycyjne kołdry, jakie znaleźć można było w sypialniach dogrzewanych piecami kaflowymi i kominkami. Również na terenach, gdzie zwyczajowo spotkać można Alpaki, ludzie korzystają z wyjątkowych właściwości tych kołder wełnianych. Bez problemu można także prać te ciepłe okrycia na łóżko. Przykładowo, kołdra z wypełnieniem z pierza nie jest tak miękka, a pierze potrafi z czasem stracić swoje właściwości. Pierzyny wypełnione piórami są też niewskazane dla alergików, gdyż kumulują roztocza, kurze i inne zanieczyszczenie. Nie można tego samego powiedzieć o kołdrach pochodzących od Alpak. Są one ekologiczne i antyalergiczne. 

Smaczny sen zimową porą zapewniają przede wszystkim ciepłe kołdry wełniane. Na chłodniejsze i mroźne dni warto zaopatrzyć się w ultra miękką i naturalną kołdrę wypełnioną po brzegi wełną od Alpaki. Te górskie wielbłądy nie tylko ładnie i przyjaźnie wyglądają, lecz także są źródłem ekologicznej wełny. Wełna ta idealnie służy ludziom od pokoleń. Obecnie w Europie tez nastała moda na wełniane kołdry i poduchy pochodzenia naturalnego. Najlepsze z nich pozyskiwane są właśnie od górskich Alpak -miłych i łagodnych zwierząt z gęstym futrem.