Co kupić – komputer stacjonarny czy laptopa?

W każdym domu używa się dzisiaj przynajmniej jednego komputera, a w wielu domach używa się nawet kilku takich urządzeń. Komputery dzielą się na stacjonarne i mobilne, bo tak przyjęło się kiedyś nazywać laptopy. Żyjemy w dobie swobodnego dostępu do internetu, więc jakiś komputer trzeba po prostu mieć. Jeśli ktoś ma kupić nowy komputer do użytku domowego to często zadaje sobie pytanie o to, jaki komputer wybrać. Czy lepszy będzie laptop czy może komputer stacjonarny? Na to pytanie trzeba znaleźć własną odpowiedź.

Stacjonarne komputery Optimusa w korzystnych cenach

komputer optimus w korzystnej cenieNajwiększą zaletą laptopów jest właśnie ich mobilność. Można z nich korzystać wszędzie tam, gdzie tylko ma się na to ochotę. Z laptopa można korzystać również do pracy, a jeśli wyposażony jest w podświetlaną klawiaturę to można z niego korzystać nawet w nocy i po ciemku. Sporo zalet mają tez komputery w wersji stacjonarnej. Na pewno pod względem stosunku jakości do ceny deklasują swoich mobilnych konkurentów. Za komputer zapłacimy o połowę mniej niż za laptopa z tymi samymi parametrami. Wszystko dlatego, że kupując laptopa płacimy głównie za jego miniaturyzację. A to oznacza, że czasami świadomie musimy zrezygnować z mocy i parametrów podzespołów na korzyść wspomnianej już mobilności. Natomiast za bardzo dobre pieniądze można kupić bardzo mocny komputer stacjonarny z najlepszymi podzespołami. W komputerach tego typu nie trzeba nic miniaturyzować, bo można je postawić w jednym miejscu, w którym korzysta się z nich na stałe. Na dodatek teraz można kupić komputer optimus w korzystnej cenie i zapłacić o wiele mniej niż jeszcze kilka miesięcy temu. Zawsze w okresie jesieni wszystkie sprzęty komputerowe znacznie tanieją. Nie zmienia to jednak faktu, ze laptopy są od komputerów stacjonarnych dwa razy droższe. Natomiast klasyczny komputer gwarantuje też komfort z jego użytkowania. Obecnie kupuje się je głównie z myślą o graniu w gry komputerowe, ponieważ na komputerze stacjonarnym jest to o wiele łatwiejsze, niż na małym laptopie.

Za naprawdę dobrego laptopa z parametrami na przyzwoitym poziomie trzeba wydać około czterech tysięcy złotych. Za komputer stacjonarny, który będzie miał nawet nieznacznie lepsze podzespoły, trzeba zapłacić około dwóch tysięcy złotych. Fakt, że na komputerze stacjonarnym nie da się pracować leżąc w łóżku. Tyle tylko, że kupując taki komputer ma się świadomość tego, że do przenośnych urządzeń raczej nie należy. Rezygnując z mobilności można całkiem sporo zaoszczędzić i kupić za rozsądne pieniądze sprzęt wysokiej jakości.