Co kupimy w sklepie detektywistycznym?

Miejsca, w których kupimy akcesoria monitorujące, nagrywające, podsłuchujące, lokalizatory nazywane są sklepami detektywistycznymi. Oczywiście, z nazwą sklepów detektywistycznych jest bardzo podobnie jak ze sklepami survivalovymi. Zasada jest taka, że w jednym i w drugim sklepie kupimy też rzeczy spoza kategorii, do której odsyła nas nazwa gatunkowa rzeczy oferowanych w danym sklepie. Zastanówmy się, co powinien mieć dobry sklep detektywistyczny i na jakich zasadach powinien działać.

Ciekawe rzeczy w sklepach detektywistycznych

sklepy detektywistycznePodstawą działania w branży o charakterze detektywistycznej, bez względu czy mówimy o sklepie, czy mówimy o licenjonowanym detektywie, jest dyskretność. Z tego powodu sklepy detektywistyczne nie znakują swoich przesyłek, które docierają do odbiorcy towaru, ani taśmą reklamującą jednocześnie sklep detektywistyczny, ani nie umieszczają takiej adnotacji na liście przewozowym. Tego typu przesyłka ma charakter dyskretny. W przypadku dostania się w niepowołane ręce, nie zachodzi możliwość potwierdzenia nadawcy bez skonfrontowania z zawartością paczki. Sklepy detektywistyczne posiadają w swoim asortymencie różnego rodzaju produkty, ułatwiające obserwacje, identyfikacje, podsłuchiwanie i rejestrowanie w sposób dyskretny obrazu oraz dźwięku. Dlatego też, znajdziemy tam min. lornetki, aparaty fotograficzne, minirejestratory obrazu i dźwięku, podsłuchy, urządzenia zakłócające pracę aparatury podsłuchowej, lokalizatory GPS. W ofercie sklepów szpiegowskich znajdą się także różnego rodzaju gadżety: szpiegowski schowki, modulatory głosu do telefonów komórkowych, pendrive do niszczenia komputerów, długopisy ze znikającym tuszem czy lampy UV do testowania prawdziwości banknotów. Wszystkie wyżej wymienione produkty służą jako akcesoria pomagające zwykłym osobom do przeprowadzania czynności o charakterze detektywistycznym. Sklepy tego typu sprawiają, że możemy w uporządkowany i bezpieczny sposób dociec interesujących nas prawd, bez konieczności korzystania z usług wykwalifikowanych firm zajmujących się detektywistyką na co dzień.

Wiele przedmiotów dostępnych w sklepach detektywistycznych może być użytych przeciwko nam. Warto zdać sobie z tego sprawę i mieć świadomość intencjonalności działania ludzkiego. Również my, możemy wcielić się w rolę profesjonalnego agenta i pozyskiwać interesujące nas informacje. Bo to właśnie informacje są celem działalności detektywistycznej. Jako że żyjemy w cywilizacji informacyjnej, gdzie wiedza to potęga, to warto mieć to na uwadze i zabezpieczać się i wyprzedzać w tej materii konkurencje.