Co to są buty profilaktyczne?

Na prawidłowy rozwój dziecka składa się wiele czynników. Jest to między innymi zdrowa, dostosowana do wieku pociechy dieta, a także rozwijające sprawność ruchową oraz umysłową zajęcia w domu i na zewnątrz. Podczas wychodzenia na spacery, zarówno dłuższe jak i te krótsze, ważne jest dostosowanie odpowiedniego obuwia dla dziecka.

Buty korekcyjne — czemu służą?

specjalne buty korekcyjne memoMałe dzieci niezwykle szybko rosną. Bardzo ważne jest, by już od najmłodszych lat malucha dbać o jego stopy oraz kręgosłup, który w fazie wzrostu bywa bardzo mocno obciążony. Aby wspomóc rozwój i wzrost dziecka, warto zainwestować w specjalne buty korekcyjne Memo. Korekcyjne obuwie jest wyprofilowane tak, by nie tylko korygować wady postawy, ale również im zapobiegać. Wady kręgosłupa powstają nierzadko na skutek noszenia przez dzieci nieprawidłowego obuwia. W późniejszych latach są bardzo trudne, a często nawet niemożliwe do skorygowania. Dlatego tak ważne jest, by buty korekcyjne wprowadzić jak najwcześniej. Specjalne wkładki w butach Memo zapewniają poprawne ułożenie stopy już podczas nauki dziecka pierwszych kroków. W ofercie profesjonalnych sklepów, specjalne buty korekcyjne memo są dostępne w różnych rozmiarach, dzięki czemu dopasowanie odpowiedniej wielkości buta nie będzie problemem nawet w przypadku najmniejszych milusińskich. Ponadto na rynku znajdują się buty korekcyjne przeznaczone na każdą porę roku — zarówno letnie, skórzane sandałki zapobiegające poceniu się stóp, jak i wiosenne trzewiki, a także ocieplane i nieprzemakalne buty zimowe. Każda mama znajdzie dla swojej pociechy idealnie dopasowane, wygodne buty. Polecane również są specjalne, pełne wkładki profilaktyczne typu korytkowego. Umieszczone w butach profilaktycznych, wspierają ich działanie. Mogą być również umieszczone w zwykłych butach, jednak użytkowanie samych wkładek nie będzie aż tak efektywne jak korzystanie z butów profilaktycznych, które oprócz specjalnie uformowanej wkładki wewnętrznej, mają sztywny zapiętek uniemożliwiający przesuwanie się stopy, a także wbudowany obcas Thomasa. Buty i wkładki korekcyjne profilują śródstopie oraz tyłostopie, eliminując takie wady stóp, jak płaskostopie podłużne czy koślawe pięty i kolana.

Buty profilaktycznie powinny być używane na co dzień, dla prawidłowego wzrostu dziecka. Przed ich kupnem powinno się jednak skonsultować z lekarzem specjalistą, który dobierze typ butów, który będzie najlepiej służył stopom pociechy. Korzystanie z butów korekcyjnych może zniwelować, a także zapobiec poważnym wadom stóp i kręgosłupa w przyszłości.