Czy leczenie marihuaną jest możliwe?

Otaczająca nas przyroda obfituje w wiele okazów roślin zarówno leczniczych jak i trujących. Przez wiele lat uczyliśmy się je rozróżniać, klasyfikować i wykorzystywać do różnych celów. Natura dzieliła się z nami tym co miała do zaoferowania i uczyła sposobów czerpania jak największych korzyści. Praktycznie każda dziedzina życia coś z tego wyniosła, ale najwięcej wykorzystała medycyna. Przez lata rozwijała się aby dojść do poziomu jaki obecnie prezentuje. I chociaż jest on bardzo wysoki to nadal wraca do korzeni  o czym świadczą powstające coraz częściej gabinety medycyny alternatywnej.

Lecznicze nasiona marihuany

marihuana - nasionaMedycyna niekonwencjonalna to przede wszystkim różnego rodzaju zabiegi i terapie naturalne oraz ziołolecznictwo. Nie wszystkie jednak zioła cieszą się dużym uznaniem i zaufaniem społeczeństwa. Istnieją rośliny budzące wiele sprzeczności i kontrowersji. Takim przykładem ogólnie znanym może być marihuana. Wiele osób słysząc ten termin myśli o naćpanym i uzależnionym narkomanie. A tymczasem marihuana to cudowne lekarstwo dla wielu ciężko chorych i cierpiących ludzi. Przynosi im ulgę w cierpieniu, łagodzi zmiany nowotworowe, poprawia stan zdrowia i samopoczucie. Niestety pomimo potwierdzonych badaniami właściwości terapeutycznych w naszym kraju nadal jest niezalegalizowana. Tymczasem pochodząca z legalnych hodowli marihuana medyczna to źródło substancji leczniczych dających fenomenalne efekty terapeutyczne, nie uzależniająca i nie powodująca żadnych efektów ubocznych. Jest całkowicie bezpieczna dla organizmu człowieka i nawet osoby ze skłonnościami do alergii mogą czerpać z jej dobrodziejstwa. Minimalizuje przewlekłe dolegliwości bólowe, działa antynowotworowo, potwierdzono jej działanie przeciwzapalne oraz łagodzące skutki uboczne chemioterapii i radioterapii. Bardzo korzystnie wpływa na leczenie przypadłości neurologicznych oraz okulistycznych czy diabetologicznych. Nawet dermatolodzy chwalą szybki efekt leczenia trudno gojących się ran i owrzodzeń. Jednak fakty są niezmienne posiadanie marihuany w Polsce jest surowo zabronione. Możemy tylko kupić nasiona w celach kolekcjonerskich. Jeśli więc nasze zainteresowanie budzi marihuana – nasiona zakupimy w sklepach stacjonarnych oferujących taki asortyment lub przez Internet.

Marihuana to roślina która używana była w medycynie ludowej od początku istnienia ludzkości. Zawsze odpowiednio stosowana przynosiła dobre efekty terapeutyczne. Co potwierdza  nawet dzisiejsza medycyna i świat nauki. Dla wielu cierpiących osób jest ona nadzieją na lepsze i spokojne życie, pozbawione bólu i przywracająca wiarę w lepsze jutro. Myślę, że nikt nie ma prawa pozbawiać ich tej nadziei, bo czasami tylko to im pozostało.