Czym malować ściany narażone na zabrudzenia?

W przypadku niektórych pomieszczeń bardzo istotny jest wybór® odpowiedniej farby do ich pomalowania. Szczególnie istotne jest to w przypadku takich pomieszczeń jak pokój dziecka, gdzie ściany mogą wymagać częstego mycia. Zwykłe farby mogą z czasem tracić swój kolor w miejscach, gdzie starano się umyć powstałe zabrudzenia.

Zalety farb anty-refleksyjnych Flugger

antyrefleksyjne farby fluggerWybór materiałów wykończeniowych do remontu niektórych pomieszczeń jest bardzo istotny, pod względem wygody ich dalszego wykorzystywania. W przypadku na przykład pokoju dziecka, to, jaką farbę do malowania ścian wybierzemy może mieć znaczący wpływ na to, jak często będziemy musieli wykonywać remonty danego pomieszczenia. Jak wiadomo, dzieci lubią pisać po ścianach, a tylko niektóre farby umożliwiają zmywanie pomalowanej nią ściany bez ryzyka utraty koloru. Taką właśnie farbą są antyrefleksyjne farby flugger, które powinny być używane tam, gdzie ściany są narażone na częste powstawanie zabrudzeń. Farby te, cechują się matową powierzchnią, a stopień tej matowości jest wysoce zależny od koloru takiej farby. Drugą wyróżniającą cechą tych farb jest fakt, że tworzą one na powierzchni ściany czy sufitu niezwykle odporną powłokę. Właśnie dzięki temu, ściany pomalowane farbą flugger nadają się do mycia, nawet wielokrotnego. Ryzyko, że w miejscu czyszczenia farba straci swój kolor jest minimalne, po jakimś czasie ściana w miejscu częstego czyszczenia może być bardziej błyszcząca, ale będzie to praktycznie niezauważalne. Właśnie dzięki temu używanie farby flugger jest szczególnie rekomendowane w miejscach, gdzie ściany danego pomieszczenia często ulegają zabrudzeniom. Dzięki tego rodzaju farbie można znacząco ograniczyć częstotliwość wykonywania remontu danego pomieszczenia, a przynajmniej jego odmalowywania. Co ciekawe, farby flugger są odporne nie tylko na mycie punkowe, ale również i powierzchniowe -z tego tez względu to właśnie z ich pomocą malowane są powierzchnie takie jak biura, magazyny, hale produkcyjne i inne obiekty użyteczności publicznej. Wpływa na to również fakt, że farby flugger są dostępne  wielu kolorach, dzięki czemu można je dostosować do różnego typu pomieszczeń, o rozmaitych zastosowaniach. Używanie farb flugger jest rekomendowane we wszystkich miejscach, gdzie występuje zwiększone ryzyko zabrudzeń czy uszkodzeń mechanicznych powierzchni ścian.

To, jakich środków i materiałów użyjemy do wykończenia danego pomieszczenia, może mieć duży wpływ na to, jak często będzie musieli powtarzać remont. Z tego też względu, szczególnie w przypadku intensywnie eksploatowanych pomieszczeń, należy używać farb i materiałów odpornych na uszkodzenia i zabrudzenia, które można bez problemu myć.