Do czego możemy wykorzystać strecz?

W dzisiejszych czasach kiedy zamawiamy wiele produktów i towarów przez Internet bardzo dużo pracy mają kurierzy i firmy transportowe. A także my, nie mogąc spotkać się z rodziną nie raz wysyłamy prezenty, paczki, ubrania i inne tego typu rzeczy. Warto pamiętać aby prawidłowo zapakować paczkę. Powinna być ona zapakowana szczelnie, bezpiecznie i tak aby nie było widać co jest w środku. 

Czy streczem możemy zabezpieczyć paczkę?

czarny streczZwykle paczkę wysyłamy w tekturowym opakowaniu. Dobrze jeżeli taki karton tekturowy jest nie ozdobiony innymi rzeczami i dobrze zabezpieczony z każdej strony, tak aby nic się nie rozpadło, nie wypadło z niego. Na szczęście możemy nawet w takim przypadku do dodatkowego zabezpieczenia użyć czarny strecz. Można go użyć jako zabezpieczenia do każdej wysyłanej paczki. Dzięki niemu z kartonem, w którym mamy zapakowane przedmioty, nie uszkodzi się, nie rozerwie. Przez to jest dużo większa szansa, że z wysłanymi rzeczami zupełnie nic się nie stanie. Czasem także wysyłane są papiery, dokumenty, książki, zdjęcia i tego typu rzeczy, które są bardzo delikatne i łatwo jest je uszkodzić. W tym możne je bardzo szybko zalać. Natomiast czarny strecz zabezpiecza nam nie tylko paczkę przed uszkodzeniem, ale też zabezpiecza naszą przesyłkę przed zalaniem i zupełnym zniszczeniem. Jest to niezwykle ważne ponieważ takie tego typu rzeczy są bardzo cenne, nie tylko sentymentalnie jak zdjęcia, ale papiery i dokumenty mogą być ważne ze względu na to, że mogą to być różnego rodzaju umowy, zaświadczenia itd. Czarnym streczem można także pakować rzeczy o niestandardowych wymiarach i kształtach. Nie raz można spotkać między innymi pluszaki, które są zapakowane w oryginalna folię ochronną i to w dość grubą warstwę czarnego streczu. Tak również można to zrobić i wysłać tak zapakowaną paczkę lub przedmiot. Niektórzy wysyłają cenne towary  tak, że każda z rzeczy jest pojedynczo owijana czarny strecz, i dopiero wówczas pakuje się całość do opakowania zbiorczego i wysyła, zapobiega to otarciom i delikatnym wstrząsom, jakie mogłyby uszkodzić np. szkło.

Zarówno w domu osoby prywatne i rodziny, jak i firmy transportowe, powinny posiadać czarny strecz. Jest on bardzo przydatny przy wysyłce paczek z różnego rodzajami towarami i przedmiotami. Bardzo dobrze zabezpiecza on paczki przed zniszczeniem takim jak rozdarcie czy rozerwanie, przed zalaniem, co jest ważne w przypadku wysyłki zdjęć, dokumentów. Paczka także powinna być gładka i jeżeli mamy karton po zabawce czy innym towarze również dobrze jest taki karton owinąć czarnym streczem.