Dobrze przeprowadzona migracja Office

Choć niektórym dzisiaj wydaje się to trudne, tak moim zdaniem przeprowadzenie migracji programów Office 365 w firmie nie stanowi żadnego problemu. Postanowiłem, z racji tego, że byłem w firmie zatrudniony jako informatyk, że samodzielnie będę zajmował się takimi rzeczami. Wiem, że migracja powinna być przeprowadzona w przemyślany sposób, albowiem Office 365 jest dzisiaj wykorzystywany praktycznie wszędzie. 

Office 365 – sposób na migrację

migracja office 365Tak więc wiedziałem, że trzeba zająć się tym tematem w pierwszej kolejności. Wiem z kolei, że faktycznie jeśli chodzi o migrację to powinna być ona także przeprowadzana systematycznie, czyli na pewno nie wszystko na raz. Nie chciałem przecież paraliżować pracy całego biura, a tak by wyszło, jeśli przeprowadziłbym migrację. Trzeba wziąć takżę poprawkę na to, że coś nie będzie działać jak trzeba i trzeba będzie poprawić i modyfikować pracę programu. W takich sytuacjach faktycznie czułem, że mam spore wyzwanie przed sobą. Wiem, że migracja Office 365 jest nam potrzebna. W firmie, w której pracowałem nie miałem okazji nigdy się wykazać, bo w momencie jak tu przychodziłem to faktycznie nie było możliwości korzystania z najlepszego oprogramowania. Dzisiaj na szczęście wszystko szybko się zmienia. W dzisiejszych czasach migracja na oprogramowanie Office 365 to coś całkowicie normalnego. Firmy, które mają to już za sobą chwalą sobie przede wszystkim możliwość pracy wielozadaniowej. Mają uproszczony dostęp do danych, skrzynki pocztowej, czy do wszystkich programów służących do edycji dokumentów. Moim zdaniem migracja taka jest jak najbardziej niezbędna. Office 365 należy do oprogramowania, które jest powszechnie wykorzystywane na całym świecie, dlatego jak najbardziej warto jest na to postawić. Nie da się ukryć, że trochę czasu to może zająć. Przygotowałem więc na początek listę sprzętów, gdzie przeprowadzę migrację. Nie chciałem robić wszystkiego na raz, bo wiadomo jak to może wyjść. W pierwszej kolejności oczywiście zająłem się swoim komputerem, bo chciałem sprawdzić, czy uda mi się go dobrze naprawić. 

Na pewno mógłbym od razu, na bieżąco zająć się pracą na paru komputerach jednocześnie, co by przyspieszyło proces migracji, ale aż tak nam się nie spieszyło. Program Office 365 jest na tyle polecany, że naprawdę w razie wystąpienia jakichkolwiek problemów będę mógł zadzwonić po pomoc, albo skorzystać z opcji pomocy mailowej czy na czacie. To były bardzo ważne rzeczy, bo świadczą głównie o profesjonalizmie firmy dostarczającej programy.