Dotacje na udział w targach

Pracowałem jako handlowiec w jednej firmie produkcyjnej i faktycznie raz na jakiś czas zdarzało nam się wyjechać na różne wydarzenia branżowe, ale nie było to częste. Może dlatego, że targów w naszej branży w Polsce nie jest dużo, a na wyjazd za granicę trzeba oczywiście wydać o wiele więcej pieniędzy. Wystawcy na pewno muszą wyłożyć o wiele większe pieniądze na stoisko wystawiennicze. Jednak okazuje się, że mój szef przeczytał jedną rzecz, a mianowicie chodziło o pozyskanie na ten cel środki z Unii.

Dotacje na wyjazd na targi wystawiennicze

dotacja na targiW większości przypadków jednak pracownicy nie byli skłonni do wyjazdów. Ja z kolei bardzo się cieszyłem, gdyż wiedziałem, że dzięki takim targom wystawienniczym otworzą mi się możliwości na pozyskanie o wiele bardziej dochodowych klientów, o których też przecież mam prowizję. Wiedziałem, że dotacja na targi będzie wymagała o naszego szefa odpowiedniego przygotowania, jednak po paru dniach od takiego pomysłu powiedział mi, że faktycznie wszystko sam załatwił. Trochę mi się nie chciało w to wierzyć z tego względu, że przy tym naprawdę jest sporo pracy, ale z drugiej strony wiedziałem, że miał znajomego prowadzącego własną firmę w tym zakresie, więc prawdopodobnie to właśnie tam uzyskał odpowiednią pomoc. Zawsze będę powtarzał, że firma musi się dobrze rozwijać. My już powoli traciliśmy nadzieję na polskich klientów, dlatego dotacja na udział w targach na pewno będzie dla nas ciekawym przeżyciem i doświadczeniem, a dla mnie jako dla handlowca w tej firmie będzie to świetna opcja do poznania ludzi z branży. Jeśli zastanawialiście się nad wyborem odpowiedniej dotacji – gdyż faktycznie każda z nich jest odpowiednio oznaczona jeśli będziecie się o nią starać – to na pewno warto przypomnieć sobie wszystkie zalety. Oczywiście bardzo często taka dotacja nie będzie pokrywać wszystkich kosztów wyjadzu, ale z drugiej strony będzie to potężna pomoc. Jeśli zastanawialiście się, czy faktycznie warto w to pójść odpowiadam – jak najbardziej  mówię tak.

Wszystkie oferowane usługi w tym zakresie faktycznie wymagają bardzo dużego doświadczenia firmy, która zajmuje się takimi rzeczami. Każdy z was powinien sprawdzić, czy przypadkiem firma, dla której pracuje nie znajdzie jakichś ciekawych targów, w jakich może wziąć udział. Na pewno jest kilka wydarzeń organizowanych na terenie Unii, gdzie bez problemu możecie się udać. Może dlatego właśnie jest to bardzo ciekawy pomysł na polepszenie kontaktów i przede wszystkim rozwój własnego przedsiębiorstwa.