Drzwi zabezpieczone zworą magnetyczną

Zwory elektromagnetyczne stosuje się w systemach kontroli dostępu.Często zastępują elektrozaczepy. Występuje kilka modeli tego typu narzędzi, których elementy dostosowane są do indywidualnych potrzeb obiektów oraz parametrów drzwi. Najczęściej stosowane są wszędzie tam, gdzie musi być zabezpieczone mienie oraz odizolowana strefa lub pomieszczenie. Zabezpieczenia uniemożliwiają wtargnięcie osób trzecich lub niepowołanych, a także zabezpieczają przed kradzieżą i włamaniem. Zwory mogą być montowane praktycznie na wszystkich drzwiach i mogą służyć do zewnętrznego lub wewnętrznego zastosowania.

Systemy kontroli ze zworami magnetycznymi

zwora elektromagnetyczna do drzwiNależy dopasować odpowiednie parametry, tak, aby spełniały swoją funkcję. Najważniejsza jest siła trzymania, wydajność, sposób montażu, a także dodatkowe wyposażenie. Wiele modeli może być stosowanych nawet na drzwiach szklanych. Praktyczna zwora elektromagnetyczna do drzwi najczęściej stosowana jest w systemach kontroli dostępu zamiennie z elektrozaczepami rewersyjnymi. Używa się ich w wyjściach ewakuacyjnych, przeciwpożarowych, a także w budynkach użyteczności publicznej. W przeciwieństwie do elektrozaczepów zwora magnetyczna nie posiada ruchomych elementów mechanicznych przez co praktycznie nie występuje zużycie materiałów urządzenia. Dlatego stosowana jest w miejscach o dużym natężeniu ruchu, gdzie drzwi są często otwierane. Wyposażona w dodatkowe uchwyty umożliwia montaż na każdym rodzaju skrzydeł drzwiowych. Urządzenia zapewniają bezpieczeństwo, a także przedostawanie się osób trzecich na teren stref lub pomieszczeń w zakładach pracy, instytucjach, a także budynkach użyteczności publicznej. Często stosowane są w centrach handlowych i kinach, oddzielają strefy służbowe pod ogólnie dostępnych. Uniemożliwiają przedostanie się niepowołanych osób do określonych pomieszczeń, zwłaszcza wymagających dodatkowego zabezpieczenia. Konkretne modele mają różną siłę trzymania, pobór prądu, a także wyposażone są w dodatkowe funkcje. Z tego względu mają tak szerokie zastosowanie w wielu różnych obiektach.

Modele mogą być również zastosowane do szafek i szuflad, zwłaszcza w zakładach pracy i instytucjach państwowych. Są niezwykle praktycznym i funkcjonalnym elementem zabezpieczeń i kontroli dostępu. Posiadają wszelkie atesty i certyfikaty, są zgodne z przepisami BHP, a także normami określonymi przez ustawodawcę. Współpracują z systemami zabezpieczeń i ochrony i umożliwiają szybką i skuteczną ewakuację w razie niedostępności prądu lub innego zdarzenie. Ceny uzależnione są od typu modelu i jego parametrów, a zaczynają się już od około 100 zł.