Elektryczne jednoślady Haibike Xduro

 

Górskie elektryczne rowery, weszły z przytupem na światowe rynki i z miejsca zdobyły szerokie grono wielbicieli, na całym świecie. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ to naprawdę wyjątkowe pojazdy, które warto chociażby przetestować. Mówimy tu oczywiście o wybranych modelach elektrycznych jednośladów. Nie warto interesować się rowerami elektrycznymi, które kosztują kilka tysięcy złotych, naprawdę dobre e – rowery to sprzęt, za który trzeba zapłacić co najmniej kilkanaście tysięcy.

Górskie rowery elektryczne Xduro

górski haibike xduroJest kilka godnych polecenia i wartych uwagi, modeli rowerów elektrycznych. Jednak nie wszystkie łączą w sobie najważniejsze parametry i design jak to jest w przypadku Haibike Xduro. Ten e – rower, to pogromca górskich tras, nierówności, błota oraz wszelkich terenowych przeszkód. Z nim nie jest straszna żadna aura i nie ma dla niego znaczenia teren, w jakim go testujemy. Górski Haibike Xduro to rower na każdą pogodę i dowolny rodzaj nawierzchni. Jego sercem jest silnik od firmy Bosch, który jest niezwykle mocny i efektywny. Dzięki niemu możemy liczyć na rozpędzenie się aż do dwudziestu pięciu kilometrów na godzinę. Może się to wdawać nieszczególnie dużo. Jednak nasze zdanie ulegnie diametralnej zmianie, kiedy będziemy zmuszeni do pokonania stromego podjazdu lub innych nachyleń terenu. Łatwość z jaką Xduro daje sobie radę w takich sytuacjach, zadziwia i sprawia, że nie da się przejść obok tego obojętnie. Haibike daje nam też odpocząć po intensywnym treningu, a on, już bez wysiłku naszych mięśni, zabiera nas do domu. My jesteśmy tylko kierowcą. Wspomaganie elektryczne to naprawdę wyjątkowe udogodnienie, możemy je zastosować w dowolnej chwili, ruchem jednego palca, na panelu sterującym. Takie możliwości mamy dzięki silnikowi, a co z baterią? W Xduro mamy do czynienia z niezwykle wytrzymałym jej typem. Na jednym ładowaniu możemy przejechać nawet sto kilometrów. To naprawdę świetny wynik, biorąc pod uwagę, że cykl ładowania baterii wynosi jedyne trzy i pół godziny.

Xduro to rower dla wymagających cyklistów. Doskonale wyprofilowana rama, szerokie koła i najnowszej generacji hydrauliczne tarczówki, to elementy które też nie są bez znaczenia. W końcu nie zawsze musimy korzystać ze wspomagania silnikowego. Wtedy wystarczy odpiąć baterię i cieszyć, się standardowym, ale najwyższej klasy, rowerem górskim. Jego cena to aktualnie około piętnastu tysięcy złotych. Jednak za tą sumę dostajemy naprawdę dużo, co czyni ten rower elektryczny, mocniejszą propozycją niż oferty konkurencji.