Park w mieście był jednym z najbardziej pomijanych miejsc podczas rozważania odrestaurowania, a jednocześnie najprzyjemniejszych i najbardziej uczęszczanych. Mimo braku ławek czy stołów, przy których można było spędzić w spokoju kilka godzin na świeżym powietrzu, bardzo wielu mieszkańców uczęszczało tam na spacery czy nawet na pikniki, większe czy mniejsze. Ze względu na wiele wniosków ze strony owych mieszkańców, w końcu przyszła pora by zaplanować oczyszczenie i wyposażenie popularnego parku.
Wytrzymałe kamienne ławki do parku
Przede wszystkim, zdecydowaliśmy się iść za sugestiami mieszkańców, i zamontować więcej ławek, na których można odpocząć podczas spaceru, czy zwyczajnie posiedzieć w spokojnym miejscu. Nie mieliśmy jednak większych złudzeń iż niektórzy mieszkańcy nie szanują publicznej własności, co dało się łatwo zobaczyć w wielu miejscach w mieście, nie tylko w parkach, dlatego do modernizacji wybraliśmy wytrzymałe i trwałe ławki parkowe z marmuru. Owe ławki były estetycznie bardzo ładne, dobrze komponując się z otoczeniem, zwłaszcza z niewielkimi ogródkami jakie założone zostały na terenie parku, ale również należały do zdecydowanie wygodnych i lepiej dopasowanych do faktycznego użytku. Boki ławek były wykonane z jednego bloku marmuru, natomiast oparcia i siedziska z tworzyw sztucznych, kolorystycznie upodobnionych do drewna. Deski z tworzywa zostały tu zastosowane głównie ze względu na ich trwałość i niepodatność na uszkodzenie, zarówno mechaniczne jak i powstałe przez wpływ pogody. Ławki te, więc, mogły służyć długimi latami, dobrze znosząc zarówno pogodę, jak i fizyczne próby ich uszkodzenia, które niestety ciągle zdarzały się takowym sprzętom w mieście. Oczywiście, kamienne boki oznaczały dużą wagę samych ławek, co zapobiegało możliwości przewrócenia przy bardzo dużym obciążeniu, ale wymagało również zastosowania samochodu ciężarowego do transportu, zwłaszcza że w parku miały być ich zainstalowanych przeszło czterdzieści.
Sam montaż ławek przebiegał jednak bardzo bezproblemowo, gdyż nie wymagał większych prac ziemnych poza wykopaniem miejsca na podstawę i zalania jej betonem, dla większej stabilności. Po zastygnięciu podstawy i zakopaniu jej w ziemi, ławki były od razu możliwe do użycia. Tak jak się spodziewaliśmy, większa ilość miejsc w których można było spokojnie odpocząć w parku spotkała się bardzo dużą aprobatą mieszkańców, a na dodatek, ławki świetnie poprawiały wygląd całego parku, nadając owemu miejscu nowocześniejszy, bardziej zadbany wygląd.