Fachowa pomoc laryngologiczna dzieciom

Często zastanawiamy się, kiedy należy udać się z naszym dzieckiem do laryngologa. Co obejmuje konsultacja laryngologiczna ? Często jest tak, że w przypadku, kiedy nasze dzieci doznały urazu twarzoczaszki tego typu konsultacja jest niezbędna. W  takiej sytuacji bardzo istotna jest również współpraca z innymi specjalistami.

Czym specjalizuje się laryngolog dziecięcy?

laryngolog dziecięcy żywiecLaryngolog dziecięcy to specjalista, który zajmuje się leczeniem dzieci i młodzieży do 18 roku życia. Szukając profesjonalnych usług laryngologicznych warto zdecydować się na usługi, które proponuje nam profesjonalny laryngolog dziecięcy żywiec. Jakie są wskazania do tego typu leczenia? Jeżeli nasze dziecko cierpi na schorzenia, które związane są z krtanią, zatokami, czy też nosem, traci węch, czy też równowagę, warto udać się na konsultację laryngologiczną w Żywcu. Laryngolog wykonuje wówczas badanie, przedmiotowe i podmiotowe, które dotyczy okolic szyi i głowy, w szczególności związane z uszami, nosem, gardłem, a także krtanią, jak również obejmujące lokalne węzły chłonne oraz ślinianki. Profesjonalista wykona próbę czynnościową twarzoczaszki. W Żywcu jest też możliwość rzetelnego badania słuchu oraz dobranie aparatu słuchowego w ramach konsultacji laryngologicznej.  Laryngologia dziecięca to szerokie spectrum, obecnie w jej obrębie wykonywane są także zabiegi związane z usuwaniem ciał obcych, w szczególności z  wrażliwych okolic uszu bądź nosa oraz przełyku. Laryngolog przyjmuje także pacjentów w związku z konsultacjami zleconymi przez innych specjalistów. Jeżeli chodzi o schorzenia, przy których konieczna staje się interwencja laryngologa dziecięcego  wyróżnić można również często nawracające choroby gardła i krtani. U pacjentów koniecznością staje się ocena migdałków podniebiennych i jeśli są one przerośnięte, wdrożenie stosowanych leków bądź kwalifikacja na usunięcie ich w sposób chirurgiczny. Jeżeli zachodzi podejrzenie, że dziecko nie słyszy prawidłowo lub występują wyraźne symptomy, że słuch uległ znacznemu  pogorszeniu wówczas warto rozważyć wizytę u specjalisty. Pamiętajmy, że poważne  wady słuchu dotyczą nie tylko dzieci starszych, lecz również noworodków i niemowląt.

W dzisiejszych czasach w ramach profilaktyki, badanie słuchu wykonywane jest u dziecka tuż po urodzeniu, co umożliwiło znacznie ograniczyć liczbę dzieci głuchych i niedosłyszących, a wprowadzenie jak najskuteczniejszej  terapii jest podstawą w procesie leczenia, a także jest bardzo ważne dla dalszego prawidłowego rozwoju dziecka.