Faza projektowania innowacyjnego dygestorium

Już na studiach wiedziałam, że nie chcę zajmować się projektowaniem zwykłych wnętrz. Od zawsze interesowałam się projektowaniem profesjonalnych laboratoriów. Jest to bardzo dobra branża, która stale się rozwija. Nie ukrywam, że nie wszyscy moi znajomi byli przekonani, jak odnajdę się w takim charakterze pracy. Moja przyjaciółka Katarzyna załatwiła mi jednak staż w jednej z większych, polskich firm, która zajmuje się tworzeniem profesjonalnych laboratoriów dla największych ośrodków badawczych w kraju.

Jak wygląda projektowanie innowacyjnego dygestorium?

innowacyjne dygestoriumW mojej branży bardzo ważne jest dbanie o szczegóły projektu. To właśnie od detali często zależy, czy dany plan da się zrealizować w  stu procentach. Moja przyjaciółka Katarzyna powiedziała mi, że innowacyjne dygestorium to znakomita okazja do pojawienia się na rynku. Nie ukrywam, ze bardzo spodobał mi się pomysł stażu w firmie o dobrej reputacji. przede wszystkim mogłam zdobyć doświadczenie, a także dowiedzieć się co powinno zawierać innowacyjne dygestorium. Było dla mnie bardzo ważne, bym miała w miarę wolną rękę, bo nie cierpię pracować pod kimś. Moja przełożona okazała się przesympatyczną kobietą. Wytłumaczyła mi, jakie kryteria musi spełniać innowacyjne dygestorium. Nie było to najłatwiejsze zlecenie projektowe, ale zapewnić mi miało pierwsze, ważne doświadczenie. Sama musiałam rozmawiać z klientem, a do każdego spotkania musiałam  odpowiednio dobrać i przygotować wszystkie niezbędne materiały. Bardzo ważne jest, żeby innowacyjne dygestorium miało najnowszy sprzęt. Już podczas fazy projektowania wnętrza trzeba ustalić, gdzie co ma się znajdować. Jest to szczególnie ważne, by poprowadzić kanalizację i sieć elektryczną pod konkretne typy urządzeń. Nie da się ukryć, że spełnienie wszystkich warunków formalnych jest kluczowe w tej branży. Dlatego do samego projektu trzeba posiadać także wiedzę, która pozwoli dokładnie zaplanować rozmieszczenie poszczególnych stanowisk. Nie ukrywam, że ciężko pracowałam by spełnić wymogi techniczne, a także stworzyć projekt, który spełni wszystkie oczekiwania klienta. Moja przyjaciółka Katarzyna bardzo często mówiła mi, że jestem chwalona i prawdopodobnie zdobędę umowę o pracę po okresie stażu. Była to motywacja, która była mi bardzo potrzebna.

Zwiększyłam swoją wydajność i wszystko skończyłam w ustalonym wcześniej terminie. Byłam bardzo zadowolona z rezultatów mojej ciężkiej pracy. Klient bardzo dobrze ocenił mój projekt, a przełożona oznajmiła mi, że po stażu mogę rozpocząć pracę na dobrych warunkach. Byłam tak szczęśliwa, że postanowiłam razem z moją przyjaciółką Katarzyną spędzić wyjątkowo czas. W weekend pojechałyśmy do spa i odprężyłyśmy się w basenie.