Filmy dla firm

Skończyłam produkcję filmową i telewizyjną w słynnej Szkole Filmowej w Łodzi. Studia wspominam wspaniale – był to czas jednej wielkiej imprezy. A do tego Łódź ze swoim specyficznym klimatem, mocno mnie oczarowała i bardzo lubiłam tam spędzać czas. Pamiętam, że kiedy studiowałam w tej legendarnej szkole, czułam się panią życia. Niestety wszystko, co dobre się kończy, więc także i moje cudowne lata dobiegły końca. Nadszedł czas zacząć dorosłe życie i pójść do pracy. Bardzo nie uśmiechała mi się praca etatowa w telewizji, a praca na planach filmowych nie dawała stałych dochodów.

Zamówienie filmów firmowych

produkcja filmów korporacyjnychZastanawiałam się więc, co dalej ze mną będzie, kiedy trafił mi się szczęśliwy przypadek, który skierował w moje ręce zlecenie przygotowania filmu korporacyjnego dla zaprzyjaźnionej firmy. Nie mogłam zaprzepaścić takiej szansy, zebrałam więc mocną ekipę złożoną z moich najbliższych kolegów i koleżanek ze studiów i zabraliśmy się do roboty. Musze przyznać, że film wyszedł nam bardzo dobrze, zleceniodawca nie mógł się go nachwalić i obiecał, że będzie polecał nasze usługi dalej. Wkrótce dostaliśmy kolejne zlecenie, a potem kolejne i musieliśmy w końcu otworzyć firmę, bo już nie dawaliśmy rady tego ciągnąć bez załatwienia wszelkich formalności. Firmę założyliśmy prawie w takim samym składzie, w jakim zrobiliśmy pierwszy film i prawie taki sam skład cały czas jest filarem naszej firmy. Obecnie mamy już bardzo mocną pozycję na rynku. Produkcja filmów korporacyjnych okazała się bardzo dochodowym zajęciem i dała nam stabilność finansową, o co nie jest łatwo w filmowym świecie. Nie tworzymy może ambitnych dzieł sztuki, ale zrobione przez nas filmy są naprawdę bardzo dobre i mamy z czego być dumni. Czasami, aby się trochę oderwać od tego rodzaju pracy, produkujemy reklamy, które dają nam większe możliwości do kreatywnego wykazania się.  Jednak filmy korporacyjne są podstawą naszej działalności, jesteśmy już w nich wyspecjalizowani. Wykonujemy naprawdę bardzo profesjonalną pracę.

Wiele firm na pewnym etapie swojego życia napotyka potrzebę zamówienia filmu korporacyjnego. Zazwyczaj są to filmy szkoleniowe, ale mogą to być również różnego rodzaju filmy motywacyjne, czy też informacyjne. Warto jest, aby firma przekazała takie zlecenie firmie, która dobrze zna się na swojej robocie i wyprodukuje naprawdę profesjonalny film. Film ten bowiem będzie świadczył o prestiżu zlecającej go firmy i mocno będzie wpływał na kształtowanie jej wizerunku. Dlatego na takim filmie nie warto oszczędzać.