fotograf

Fotografia ślubna i weselna

Każdej parze młodej jak zależy na tym, aby uwiecznić najważniejsze wydarzenie w ich życiu na fotografiach lub nagraniach wideo. Jest to jedna z najważniejszych pamiątek w życiu i dlatego powinniśmy dobrze zastanowić się nad wyborem odpowiedniego fotografa. Na rynku mamy wielu specjalistów i możemy zdecydować się na osobę z doświadczeniem, które wykonują fotografię ślubną i weselną wielu lat albo też zdecydować się na tanie usługi początkujących fotografów. Najczęściej wszystko zależy od budżetu finansowego, jakim dysponujemy.

Jak wybrać dobrego fotografa na wesele?

fotografNa początek powinniśmy dobrze zastanowić się gdzie szukać dobrego fotografa, ponieważ możemy zdecydować się na osobę, która zamieszkuje kilkaset kilometrów od nas albo też na lokalnego fotografa, który swoje usługi prowadzi na terenie naszego miasta. Najlepiej jest zacząć poszukiwania fotografa już kilka miesięcy przed ślubem, ponieważ ci najlepsi w branży mają zarezerwowane miejsca już na kilka miesięcy do przodu, a niektóre pary młode decydują się na profesjonalnego fotografa już rok przed uroczystością ślubną. Możemy również skorzystać z pomocy naszych znajomych, którzy mogliby nam polecić dobrego fotografa, ponieważ sami już korzystali z takich usług i wiedzą, że dany fotograf jest profesjonalistą. Jest to najprostszy sposób na znalezienie wysokiej klasy fotografa ślubnego i zaoszczędzimy w ten sposób mnóstwo czasu, który musielibyśmy przeznaczyć na poszukiwania osobiste. Wybierając fotografa będziemy również mieli możliwość wyboru odpowiedniego pakietu, ponieważ niektórzy oferują tylko i wyłącznie zdjęcia ślubne a niektórzy decydują się na to, aby wykonać zdjęcia ślubne oraz podczas wesela, a także w plenerze. Możemy również zdecydować się na to, aby otrzymać zdjęcia w albumie ślubnym albo też poprosić o przesłanie ich na płycie CD lub na pendrive. Wybierając dobrego fotografa zapytajmy go, ile godzin będzie wykonywał zdjęcia oraz e w jakich momentach. Dodatkowo warto upewnić się, czy wykona nam zdjęcia w plenerze i czy będzie to jeden fotograf, czy też może dwóch. Warto również upewnić się, w jakiej formie będą wykonane zdjęcia oraz Czy możemy liczyć na wykonanie foto książki.

Ile kosztuje wynajęcie dobrego fotografa ślubnego. Ceny za dobrego fotografa zaczynają się już od 500 złotych, a niektórzy biorą nawet 4000 zł za taką usługę. Zawsze przed wyborem odpowiedniego fotografa powinniśmy poprosić o pokazanie portfolio, aby dowiedzieć się, czy te zdjęcia, które wykonuje będą spełniać nasze oczekiwania. Może on nam przesłać takie zdjęcia za pomocą komputera i nie musimy wcale wybierać ją osobiście do niego studia fotograficznego.