Funkcjonalne rolety do domu

Pragniemy czuć się we własnym domu komfortowo oraz bezpiecznie. Z pewnością wygodę zapewnią nam rolety. To proste urządzenie nie tylko ochroni nas przed słońcem, ale również pozwoli poczuć trochę prywatności. Obecnie rynek oferuje nam szeroki wybór, zatem przed wyborem należy wziąć pod uwagę kilka aspektów.

Który rodzaj rolet wybrać?

producenci roletRolety montowane na zewnątrz dzielą się na różne rodzaje. Najchętniej wybieranym wariantem są rolety natynkowe, nazywane też roletami elewacyjnymi. Rolety te posiadają obudowę wykonaną z aluminium a ich pokrywa rewizyjna znajduje się w przedniej części kasety. To właśnie kasetę montuje się do muru bądź w zależności od upodobań we wnęce okna. Niemniej jednak, ten rodzaj rolet sprawdzi się podczas montażu w gotowych budynkach. Ponadto warto wybierać takie rolety, których pancerz posiada wypełnienie z pianki poliuretanowej, co zapewnia właściwą izolację cieplną. Co ciekawe, producenci rolet oferują nam również rolety zewnętrzne podtynkowe. Na ich obecność należy jednak zdecydować się jeszcze przed budową domu, gdyż wymagają zewnętrznej zabudowy. Tak samo jak rolety natynkowe, ich obudowa stworzona jest z aluminium, jednak pokrywę montuje się od dołu skrzynki. Kaseta jest przytwierdzana przed oknem w odpowiednio przygotowanej wnęce. Jeśli zależy nam na bezpieczeństwo, warto rozważyć zakup rolet antywłamaniowych. Niestety, nie wszystkie takie są. Oczywiście, mogą chronić przed włamywaczami, jednak nie posiadają specjalnych zabezpieczeń. Rolety antywłamaniowe są przede wszystkim bardziej wytrzymałe i posiadają elementy o większym przekroju niż jej zwykłe odmiany. Warto zaznaczy, że wybierając rolety warto wybrać te z napędem elektrycznych, gdyż z uwagi na ich konstrukcję, rozmiar i wagę jej użytkowanie może nie być komfortowe. Rolety z napędem elektrycznym dostępne są w wersji przewodowej – mechanizm uruchamia się wówczas za pośrednictwem przycisku, do którego prowadzi kabel bądź w wersji bezprzewodowej.

Rolety to z pewnością element okien, który przynosi nam same korzyści. Nie tylko powoduje, że straty ciepła w budynku są mniejsze, ale również pozwala ograniczyć wychładzanie powstałe w wyniku wiatrów. Przy zaciągniętej rolecie, w przestrzeni pomiędzy nią a oknem tworzy się warstwa powietrza, w której ruch jest ograniczony. Rolety zewnętrzne stanowią również ochronę przed włamywaczami. Ponadto osłona okien będzie przydatna dla osób, które lubią spać w całkowitym zaciemnieniu. Jeśli nadal zastanawiasz się, czy zainwestować w rolety, wiedz, że przynoszą one same korzyści.