Gdzie można wynająć wózki inwalidzkie?

Wózek inwalidzki to pojazd, który umożliwia poruszanie się osobom niepełnosprawnym. Biorąc pod uwagę sposób zasilania wózków, można wyróżnić dwa główne rodzaje — te napędzane siłą mięśni oraz za pomocą silniczka. Pierwsze są znacznie tańsze niż te drugie, jednak ich cena wciąż jest bardzo wysoka. Placówki medyczne pomimo często ograniczonych funduszy muszą inwestować w takie wózki, co nie jest dla nich korzystnym rozwiązaniem. Jest jednak sposób, aby uniknąć dodatkowych kosztów.

Dlaczego warto wynająć wózki inwalidzkie?

wózki inwalidzkie w Bydgoszczy do wynajęciaIstnieją firmy, które zajmują się wypożyczaniem sprzętu medycznego, w tym wózków inwalidzkich na potrzeby innych placówek medycznych, domów opieki i nie tylko. Niekiedy taki pojazd potrzebny jest wyłącznie na okres kilku tygodni lub miesięcy, aby przywrócić pacjentowi zdolność poruszania się o własnych siłach. Żeby nie musieć kupować, a za chwilę sprzedawać wózka, dużo lepiej jest go wypożyczyć. Wózki inwalidzkie w Bydgoszczy do wynajęcia można otrzymać nawet za kilkadziesiąt złotych za tydzień i nie więcej niż 200 złotych za miesiąc. Wynajmowany jest wózek elektryczny, który zapewnia pacjentom maksymalny komfort. Dla porównania, aby zakupić taki produkt, trzeba liczyć się z kosztem kilku, a czasami nawet kilkunastu tysięcy złotych. Jest to zatem nieopłacalne dla placówek, które wyłącznie tymczasowo zajmują się osobami mającymi problem z poruszaniem się. To odpowiedni wybór dla fundacji, domów seniora i ośrodków opieki, które nie dysponują dużymi środkami finansowymi. Niekiedy z takiej oferty korzystają również szpitale, gdyż zdarza się, że ilość pacjentów niepełnosprawnych znacznie przewyższyła ilość dostępnego sprzętu na stałe i wówczas konieczne jest czasowe wypożyczenie wózków. Sama procedura wynajmu nie należy do skomplikowanych i można to załatwić błyskawicznie. W zależności od wybranej firmy otrzymuje się formularz, który należy wypełnić, a następnie pracownicy firmy przetransportują wózek i w razie potrzeby nauczą jego obsługi. Podejmą się też konserwacji i serwisu pojazdu na wypadek jego uszkodzenia.

Placówki medyczne i opiekuńcze, które chcą zapewnić swoim pacjentom maksymalny komfort, bezpieczeństwo i stałą dostępność sprzętu rehabilitacyjnego, powinny podjąć współpracę z wypożyczalniami takich urządzeń. Warto porównać oferty wszystkich firm w kraju, gdyż dla wielu z nich nie stanowi problemu, aby wypożyczony sprzęt dostarczyć nawet do innych miast. Z takim wsparciem nie trzeba martwić się o finanse swojej placówki, a cieszyć się praktycznym wyposażeniem.