Hiszpańska sjesta w Barcelonie

Weekendowy wyjazd, a może dłuższy urlop? Zwiedzanie, odpoczynek czy sportowe emocje? W Barcelonie znajdziecie wszystkie z wymienionych możliwości. To dość popularny kierunek wyjazdów z Polski, a oferty lotów do stolicy Katalonii można znaleźć w wielu miastach. To zarówno tanie linie, jak i te droższe. Do Barcelony warto wyjechać na krótszą lub dłuższą chwilę, w mniejszym lub większym gronie. Można to zrobić o różnych porach roku.

Łatwy dojazd z lotniska do centrum Barcelony

barcelona transfer z lotniskaDlaczego warto odwiedzić Barcelonę? Powodów jest mnóstwo. To między innymi piękna pogoda i nadmorskie położenie tego miasta. Uroki słońca, możliwość spędzania czasu na plaży to na pewno argumenty, które zachęcają do odwiedzin. Oceanarium to jeden z tych obiektów nad morzem, które powinny się znaleźć w programie zwiedzania. Kolejny atut Barcelony to dojazd. Wspomniane połączenia lotnicze dotyczą wielu polskich lotnisk, a sezon trwa w zasadzie cały rok. Bez kłopotu można więc znaleźć lot w odpowiednim i najbardziej pożądanym przez nas czasie. A propos dojazdu, także dotarcie z lotniska w Barcelonie lub pod miastem do jego centrum nie stanowi problemu. Jeśli więc celem wyjazdu będzie barcelona transfer z lotniska okaże się wyjątkowo łatwy i dostępny. Do centrum miasta z jego portów lotniczych można dotrzeć na przykład dzięki taksówce. Poza tym na miejscu działają firmy przewozowe, oferujące przejazd autobusami. Częstotliwość odjazdów jest wystarczającą, żeby po każdym przylocie bez kłopotu znaleźć transport do Barcelony. Bilety są do kupienia w autobusie, ale jest też możliwość ich nabycia za pośrednictwem Internetu. Wykupienie od razu przejazdu w obie strony jest bardziej opłacalną opcją. Warto się więc nad nią zastanowić, tym bardziej że zazwyczaj wiemy, którego dnia będziemy wyjeżdżać z Barcelony. Innym sposobem na dotarcie z lotniska do centrum miasta jest pociąg, a w przypadku jednego z portów także metro. Rozkład odjazdów lub stanowiska, z jakich ruszają poszczególne środki transportu, można znaleźć w Internecie lub na lotnisku.

Większość linii dociera do centrum Barcelony. A stamtąd łatwo dotrzeć do miejsca, w którym się zatrzymujemy. Obiekty noclegowe to kolejny powód, dla którego warto przyjechać do Barcelony i jest to wyprawa dość łatwa w przygotowaniu. Oferta noclegów jest szeroka i dostępna, zarówno w centrum, jak i na obrzeżach miasta. Poza tym w stolicy Katalonii znajdziecie całe mnóstwo atrakcji i ciekawych miejsc do zobaczenia. I oczywiście mecz piłkarski to coś, co na pewno warto przeżyć.