Hotel dla dziecka

Jesteśmy bardzo dużą rodziną dla nas definicja hoteli dla dzieci powinna przybierać dwie formy. Rodzina składa się ze mnie i mojego męża oraz – aż bagatela! Piątki dzieci, plus szóste jest aktualnie w drodze. Z tego też powodu bardzo ważne są dla nas jakiekolwiek przejawy wakacyjne, w postaci na przykład doboru odpowiedniego hotelu dla całej naszej rodziny. Jeżeli chodzi o definicję podwójnego znaczenie hotelu dla dzieci w przypadku naszej rodziny, chodzi tutaj przede wszystkim o bardzo dużą rozpiętość wiekową w przypadku piątki naszych pociech. Można z nich zbudować dwa pokolenia – najprościej rzecz ujmując.

Jakie hotele wybrać na wakacje z dziećmi?

hotele dla dzieciZe względu na powyższe informacje wspomniane we wstępie, bardzo często dzieli wakacje na dwie grupy. Pierwsza z nich to dzieci starsze, które najczęściej wyjeżdżają na kolonie organizowane dla młodzieży. Tak też było w tym roku. Najstarsza dwójka to bliźniaki w wieku niemal szesnastu lat, musieliśmy najpierw pomyśleć o czymś odpowiednich dla nich. Zdecydowaliśmy się na hotele dla dzieci wybrane przez naszą szkołę, tą do której uczęszczają starszaki. Wydawało nam się to najbezpieczniejszą opcją, dodatkowo wycieczka ta były bardzo ciekawa tematycznie. Owy hotel usytuowany był w samym sercu gór, był dedykowany dla starszych dzieci i przeważnie organizowane w nim były jedynie kolonie szkolne. Oferowany był tam pobyt z nauką nurkowania w okresie letnim, oraz narciarstwem, czy też jazdą na desce w zimie. Dodatkowo hotel posiadał swoją własną stajnię i konie sportowe – można było sprawdzić się w jeździectwie, co jest wielką pasją jednego z moich dzieci. Była również dostępna nauka dla początkujących. Jeżeli chodzi o drugą definicję hoteli dla dzieci, to już bardziej tyczy się mojej pozostałej trójki w wieku kolejno – trzech, dwóch oraz jednego roku. Tutaj już organizowaliśmy stricte rodzinne wakacje z całą piątkę. Jednakże hotel miał być przede wszystkim przyjazny dla młodszych dzieci. Miał być plac zabaw, oraz animacje dla dzieci i to codzienne. Generalnie poszukiwaliśmy obiektów, które oferowały całodobową opiekę nad dziećmi i ciekawe dla nich zajęcia.

Zazwyczaj na te rodzinne wakacje wybieramy hotele nam dobrze znane, chociaż czasem próbujemy czegoś nowego. W dzisiejszych czasach rynek jest bardzo konkurencyjny i takie wyspecjalizowane obiekty są łatwe do znalezienia. Zapewniają nam trochę czasu wolnego jako rodzicom, a dzieciom fajną rozrywkę. Dla starszego rodzeństwa w tym przypadku zazwyczaj wystarcza plaża, woda i dużo wakacyjnego słońca.