Hotelowe komfortowe spanie

 

Czystość i schludność to kluczowe elementy, które musi spełniać dobry hotelarz. Nic bowiem nie będzie bardziej odstraszające dla klienteli,  jak nieświeżo wyglądające tekstylia łóżkowe, o nieładnym już odcieniu bieli, wyglądające na bardzo zużyte i podniszczone. Tak, jest to jeden z wielu ważnych kluczy do sukcesu biznesu. To od drobnych szczegółów należy rozpocząć ów biznes.

Trwałe i miłe w dotyku prześcieradło?

trwałe prześcieradła hotelowePodstawowym elementem tekstyliów hotelarskich jest niewątpliwie prześcieradło. Pomimo, iż skrywa się pod warstwami reszty łóżkowego ubrania to i tak jego czystość i świeżość stanowi najczęstszy test i element weryfikacji wymagających gości. Warto postawić na trwałe prześcieradła hotelowe typu płótno, ale wykonane z 100% wysokiej jakości bawełny poddanej dodatkowo procesowi tzw. merceryzacji. Jest to proces uszlachetnienia przędzy bawełnianej poprzez oddziaływanie roztworem wodorotlenku. Sprawi to iż jest ona dużo trwalsza, mniej podatna na rozdarcie, a przy tym ma piękny, charakterystyczny połysk. Materiał musi być trwały, bowiem jest on poddawany intensywności cykli prania, w wysokich temperaturach, około 95 stopni Celsjusza. To nie mogą być prześcieradła domowego użytku lecz specjalne typu przemysłowego. Technicznie ważna jest też gramatura tkaniny, im większa tym grubszy i trwalszy materiał, jak również przyjemniejszy w dotyku. Prześcieradła hotelowe charakteryzują się też wielkością, są innych rozmiarów niż te domowego użytku. Posiadają więcej zapasu na tzw. zakładkę pod materac. To ułatwia ich sprawne zakładanie i rozbieranie łóżka a także jest praktyczniejsze w użytkowaniu. Warto dbać o zachowanie śnieżnej bieli tekstyliów, bo to czynnik widoczny gołym okiem. Dostępne na rynku są także prześcieradła z wszystką gumką – ale wszyte tylko w rogach – co usprawnia zakładanie i rozbieranie łóżka, ale nie ogranicza też łatwości prasowania czy maglowania testylii. Jeśli zaś chcemy zapewnić wyższy poziom luksusu od standardowego to wybierzmy bawełnę egipską, uchodzącą za najlepszą w świecie. Zapewni idealną oddychalność tkaniny, jest przyjemna w dotyku i kontakcie z ciałem, jak również wizualnie widać jej luksusowość.

Wydawałoby sie, iż prześcieradło to taki niewidoczny element składowy wizerunku hotelu czy pensjonatu. Okazuje się jednak – w toku rozważań – że jego znaczenie jest dużo większe w budowaniu dobrego wizerunku wśród gości. Nic nie pomogą nam wymyślne i strojne dekoracje, jak nie zadbamy o podstawowe normy i standardy, zwłaszcza o czystość.