Ile balonów można napompować butlą z helem?

Przygotowując samodzielnie dekoracje na przyjęcie rodzice często zastanawiają się jakiej wielkości butlę z helem kupić, aby nie zabrakło gazu potrzebnego do napełnienia balonów. Dostępne na rynku jednorazowe butle mają różne wielkości, a co za tym idzie zawartość gazu. Taka butla, nawet niewykorzystana może poczekać w pawlaczu na przyjęcie urodzinowe kolejnego dziecka. Jednak butle zwrotne są zazwyczaj dostarczane pod koniec tygodnia, a po weekendzie po pustą butlę zgłasza się kurier i należy ją zwrócić sprzedawcy.

Wydajność butli z helem

tania butla z helemJeśli nie chcesz, aby hel został niewykorzystany, bo musisz zwrócić butlę lub nie masz miejsca, aby dość duża butla zajmowała miejsce w schowku dekoracje muszą być wcześniej zaplanowane. Znając ilość i wielkość balonów potrzebnych do przystrojenia restauracji można wyliczyć wielkość butli jaką trzeba kupić. Zazwyczaj na stronach sklepów z akcesoriami do przyjęć znajduje się informacja o pojemności butli. Kilku rzetelnych sprzedawców obok pojemności butli umieszcza także informację jak wiele gumowych balonów można za jej pomocą napełnić oraz o ilości i sposobie napełniania balonów foliowych. Często można znaleźć aukcje na których takie same wielkości opakowań są w różnych cenach. W takich przypadkach nie chodzi o czystość gazu a jedynie o rodzaj opakowania. Zwykle tania butla z helem to po prostu opakowanie zwrotne, które po kilku dniach musi zostać zwrócone do sprzedawcy. Chociaż wiele osób się obawia, że z powodu braku wprawy może przypadkowo wypuścić gaz, to nie warto kupować większej butli. Obsługa zaworów jest tak zaprojektowana, aby nie dopuścić do podobnych wypadków. Dwuetapowe zabezpieczenie sprawia, że można użyć tylko tyle helu, ile jest potrzebne do napełnienia balona. Po zdjęciu nacisku z zaworu, przepływ gazu jest blokowany. Dzięki temu płacimy tylko za produkt, który rzeczywiście wykorzystamy. Warto jednak pamiętać, że mając nieletnich pomocników, każde zabezpieczenie może być przez nich złamane.

Sprzedawcy zajmujący się sprzedażą butli z helem starają się być jak najbardziej pomocni. Niektórzy są w stanie pomóc z wyborem balonów odpowiednich do potrzeb przyjęcia i przygotowali wyliczenia szacunkowego czasu unoszenia się w powietrzu poszczególnych rodzajów balonów. Przykładowo gumowe, zwane też lateksowymi w zależności od wielkości mogą fruwać od 5 nawet do 22 godzin. Natomiast czas unoszenia się balonów foliowych można liczyć w dniach. Niewielkie gwiazdki i serca utrzymają się w powietrzu około tygodnia. Natomiast metrowe cyfry mogą utrzymać się w powietrzu nawet do dwóch tygodni.