Jak dbać o skrzynię biegów?

Większość kierowców użytkując swoje samochody pamięta tylko o tym, by dbać o wygląd zewnętrzny pojazdu. Zupełnie zapominają, że intensywne użytkowanie oraz niestosowanie się do pewnych wytycznych znacząco wpływa na zużycie części układu sterowania pojazdem. Dotyczy to przede wszystkim skrzyni biegów, która jest wrażliwa na otarcia zębatek podczas nieostrożnej zmiany. Dlatego powinno się stosować różnego rodzaju środki zalecane przez profesjonalistów, które są w stanie wydłużyć żywotność mechanizmu oraz ograniczyć koszty naprawy.

Sprawdzony środek do regeneracji skrzyni

sprawdzony regenerator skrzyni biegówUżytkując skrzynię biegów należy być bardzo ostrożnym, ponieważ brak specjalnego oleju grozi całkowitym zatarciem. Wtedy nie ma możliwości naprawy, w grę wchodzi całkowita wymiana mechanizmu, która jest bardzo kosztowna. Dlatego należy dbać nie tylko o poziom oleju ale również stosować sprawdzony regenerator skrzyni biegów, który dolewa się wraz z olejem. Tego typu środki mogą być stosowane w każdym pojeździe, należy jednak pamiętać o tym, że samochody są wyposażone w różne rodzaje skrzyni więc do nich trzeba dopasować również specyfik. Kiedy olej w skrzyni jest na odpowiednim poziomie od razu czuć różnicę w zmianie biegów. Nie napotyka się żadnego oporu, co również przekłada się na dłuższą żywotność mechanizmu. Regenerator z kolei sprawia, że tarcie między zębatkami jest zniwelowane do minimum, a wydajność skrzyni jest znacząco odczuwalna. Ciekawy jest również fakt, że przeczyszczenie całego układu zwiększa osiągi pojazdu, co powinno przekonać wielu kierowców do tego, by zaczęli dbać również o układy wewnętrzne, a nie tylko wygląd zewnętrzny. Regeneratory skrzyni dodawane do olejów, wspomagają również odbudowywanie warstwy ochronnej, co przydaje się zwłaszcza w autach używanych. Po przejechaniu setek tysięcy kilometrów niemal każdy mechanik doradzi, by rozpocząć użytkowanie dodatkowych środków regenerujących, które pozwolą przedłużyć żywotność części o kolejne dziesiątki tysięcy kilometrów. Dzięki temu nie trzeba będzie martwić się o duże wydatki związane z naprawą po zakupie samochodu używanego.

Wszelkie środki dedykowane do regeneracji układów samochodowych, których zadaniem jest ułatwianie sterowania pojazdem, powinny być wykorzystywane przez niemalże każdego kierowcę. Nie tylko przedłużają żywotność, ale również pozwalają znacząco zwiększyć wyciągi pojazdu. Warto jednak najpierw skonsultować to z mechanikiem, by wybrać środek dopasowany do danej części bądź pojazdu oraz jego potrzeb. Dopiero wtedy warto kontynuować oczyszczanie układów z pomocą regeneratora.