Jak dobrze i tanio oprawić pracę dyplomową?

 

Każdy student kończący studia doszedł do etapu napisania własnej pracy dyplomowej. Nie ważne, czy to praca licencjacka, inżynierska, magisterska czy doktorancka chcemy by była oprawiona elegancko, trwale i w miarę najniższych kosztach. Decydując się na wydruk i oprawę pracy dyplomową możemy mieć w kilkanaście minut, przy małych kosztach, jeżeli zdecydujemy się na oprawę kanałową gotowy wydruk, a efekt na pewno nas zadowoli i będziemy mogli się nim pochwalić i pokazywać napisane przez nas dzieło.

Niedroga, estetyczna oprawa prac dyplomowych

kolorowe okładki kanałoweZanim oddamy tekst do oprawy w okładkę kanałową należy go odpowiednio przygotować, co bardzo ułatwi obróbkę i druk, a także skróci czas oczekiwania. Okładki kanałowe zaliczane są do opraw typu introligatorskich. Metalowa listwa w grzbiecie zapewnia sztywność, w kanał umieszczane są kartki i za pomocą bindownicy kanałowej łączone w całość. Zewnętrzna okładka przy pracach jest twardą warstwą, otoczoną skórą lub płótnem. Można na nią nanieść złote litery z napisem jaka to praca dyplomowa. Kolorowe okładki kanałowe spośród których możemy wybrać to czarny, granatowy, bordowy i zielony. Wewnętrzna warstwa złożona z białej wykleiny, świetnie dopełnia całości. Przed oddaniem tekstu do druku trzeba pamiętać o odpowiednim jego zredagowaniu. Po pierwsze należy poprawnie zachować i ustawić marginesy. Przy druku jednostronnym lewy margines powinien być większy, około 1,5cm. Trzeba pamiętać o prawidłowej numeracji stron i odpowiednim umiejscowieniu w zależności czy jest to druk jedno czy dwustronny. Używaj standardowych czcionek, co uniknie nie poprawnie wyświetlonej pracy podczas drukowania. Dobrym pomysłem jest też zapisanie skończonej pracy w pliku PDF i wtedy oddania do oprawy. Cała praca dyplomowa najlepiej jak znajduje się w jednym pliku razem ze stroną tytułową i spisem treści. Oszczędzi to niepotrzebnych problemów i stresów. Wszystkie materiały użyte przy oprawie są najwyższej jakości i zapewniają trwałość produktu. Również kolorowe zdjęcia, jeżeli występują w pracy mają dokładnie odzwierciedlone kolory i wzbogacają tekst.

Na rynku występują różne metody oprawy prac, jednak okładki kanałowe, ze względu na swoją trwałość, estetykę i wykonanie najlepiej się do tego nadają i są najczęściej stosowane. Niedrogie okładki prac dyplomowych, wykonane zawsze z najlepszej jakości materiałów, jeszcze bardziej wpływają na zadowolenie. Niskie koszty i ochrona pracy dyplomowej przed zniszczeniem to również powody przemawiające za stosowanie tego rodzaju opraw.