Jak poradzić sobie z suchością cery?

Wiele osób cierpi z powodu problemów z cerą. Przyczyną może być alergia, zmiany hormonalne, niewłaściwa dieta lub błędy kosmetyczne. Podstawą jest odpowiednia pielęgnacja cery, dzięki niej pozbędziemy się problemów z cerą i zapobiegniemy kolejnym. Niewłaściwie dobrane do rodzaju cery kosmetyki mogą być przyczyną zmian skórnych i stanów zapalnych. 

Nawilżające kremy do twarzy

krem do twarzy intensywnie nawilżającyWiele kobiet uczęszcza do kosmetyczki lub gabinetów spa w celu wykonania zabiegów redukujących ich problemy z cerą. Jest to pomocne, ale nigdy nie zastąpi prawidłowej pielęgnacji, która jest niezbędna do posiadania pięknej cery. Rozróżniamy trzy rodzaje cery. Sucha, tłusta i mieszana. Jak rozpoznać rodzaj cery? Cera słucha cechuje się przede wszystkim uczuciem ściągania, odstającymi suchymi skórkami oraz matowością. Do pielęgnacji tego rodzaju cery najlepsze będą kremy półtłuste, ponieważ zawarte w nich składniki nawilżające zostaną zamknięte przez tłuszcz, dzięki czemu cera będzie nawilżona i rozświetlona. Cera tłusta cechuje się często zmianami trądzikowymi, ponieważ mamy tu do czynienia z nadmierną produkcją sebum, co skutkuje zapchaniem porów i postaniem wyprysków. Warto zwrócić również na trwałość makijażu, ponieważ na cerze tłustej jest ona znacznie słabsza. Cera mieszana jest mieszanką cery suchej i tłustej. Przetłuszczeniu ulega tzw. strefa T, czyli czoło, nos i broda, natomiast wysuszeniu ulegają policzki. Pielęgnacja cery mieszanej jest bardzo problematyczna. Pielęgnacja cery tłustej i mieszanej jest bardzo podoba. W tym przypadku powinniśmy skupić się na oczyszczaniu, dezynfekcji i intensywnym nawilżaniu. Peeling powinniśmy wykonywać minimum dwa razy w tygodniu, a w razie potrzeby nawet częściej. Przy cerze mieszanej powinniśmy skupić się na silnym nawilżaniu, gdyż wysuszone miejsca powodują nadmierną produkcję sebum, która gromadzi się w strefie T. Zmorą tego rodzaju cery są zaskórniki zamknięte czyli tzw. kaszka. Można ją usunąć tylko poprzez regularne, stałe złuszczanie naskórka i nawilżanie. Warto więc zakupić dobry krem do twarzy intensywnie nawilżający. Dzięki intensywnemu nawilżeniu uregulowana zostanie produkcja sebum, jednak to wymaga mnóstwo pracy i konsekwencji. 

Zanieczyszczenie środowiska ma duży wpływ na nasze zdrowie. Ponadto niezdrowe jedzenie i duża ilość makijażu może być przyczyną złego stanu naszej cery. W takim przypadku, zanim podejmiemy samodzielnie jakieś kroki warto skonsultować się z dermatologiem lub zaufaną kosmetyczką, która poradzi nam w jaki sposób dbać o swoją cerę.