Jak przygotować zioła dla królika?

 

Podawanie żywności zwierzętom nie musi być zadaniem skomplikowanym, ale musimy być do tego odpowiednio przygotowani i nie chodzi tutaj tylko i wyłącznie o przygotowanie w sensie teoretycznym (ono także ma znaczenie). Pozostałe kwestie odnoszące się do takich przygotowań zależą między innymi od konkretnego gatunku. Na szczęście na przykład na gotowych ziołach dla królików znajdują się wszelkie informacje, które mogą być nam potrzebne. Często dotyczą one nie tylko składu, ale również prawidłowego dawkowania. Jakie informacje świadczą o ich wysokiej jakości? Wyjaśniono to poniżej.

Dlaczego powinniśmy zainteresować się ziołami dla królików?

suszone zioła dla królikówDzięki dużej różnorodności zawsze z łatwością dopasujemy produkty. W zależności od tego, czego potrzebujemy, możemy bowiem kupować opakowania tylko i wyłącznie z jednym ziołem lub takie, które zawierają ich znacznie więcej, bo są odpowiednio zbilansowane na przykład z myślą o konkretnym gatunku, lub w oparciu o jeszcze inną ciekawą koncepcję tego typu. Suszone zioła dla królików zbierane są tylko i wyłącznie na wyselekcjonowanych uprawach, bo chodzi o to, żeby nie miały one nigdy w swoim składzie żadnych metali ciężkich czynnych substancji pochodzących na przykład z nawozów. Mają one być przecież jak najbardziej naturalne, gdyż to zagwarantuje zwierzęciu prawidłowy rozwój na skutek dostarczania wszystkich potrzebnych substancji, bo coś suszonego w odpowiednich warunkach może ich zawierać dokładnie tyle samo, co wersja zielona. W pewnych okolicznościach suszone zioła mogą być nawet lepsze od tych naturalnych ze względu na to, że czasami musimy zmniejszyć ilość wody w diecie konkretnego osobnika. Jeżeli jednak w ten sposób nie postępujemy, to pamiętajmy o umożliwieniu takiemu królikowi normalnego dostępu do wody. Takie zioła będą pozbawione również wszelkich zanieczyszczeń w postaci kurzu i innych rzeczy tego typu, bo są profesjonalnie pakowane, zaraz po tym, jak tylko osiągną właściwy poziom wilgotności i do pakowania używa się tutaj najczęściej mocnych foliowych toreb.

Często mogą być one nawet przygotowane tak, aby dało się je ponownie zamknąć po otwarciu, bo przecież produkty tego typu można swobodnie przechowywać dosłownie wszędzie. Skład chemiczny to bardzo długa kwestia do omówienia. Dlatego tutaj zostało podane tylko kilka najważniejszych składników, do których zaliczyć możemy lucernę, pokrzywę, mniszek, miętę i znacznie więcej. Jeżeli ktoś przynajmniej trochę interesował się właściwościami ziół, to na pewno wie, że większość z nich ma korzystny wpływ na układ trawienny. Dzięki suszonym ziołom króliki nie chorują.