Jak udało mi się pokochać prasowanie?

Pomimo tego, że od wielu lat staram się być przykładną panią domu, to jednak niektóre zajęcia domowe jeszcze do niedawna darzyłam ogromną awersją. Jedną z czynności znienawidzonych przeze mnie najbardziej było prasowanie, które przysparzało mi niemałych problemów. Pomimo tego, że w czynność tę zawsze starałam się wkładać sporo wysiłku, to jednak i tak często zdarzało mi się przypalić delikatniejsze materiały. Ponadto na ubraniach w trudno dostępnych zakamarkach pozostawały również nieestetyczne zagniecenia. Teraz już wiem, że powodem tych kłopotów była nieodpowiednia deska do prasowania. 

Deski, które ułatwiają prasowanie parowe 

deska do żelazek parowychZ początku zakładałam błędnie, że moje problemy powoduje felerne żelazko. Pewnego wieczoru podzieliłam się jednak moim przypuszczeniem z mężem, który po dokładnym przyjrzeniu się żelazku szybko wyprowadził mnie  z błędu. Żelazko parowe, które zakupiliśmy zaledwie kilka miesięcy temu działało bez zarzutu. Mąż przypomniał mi także, że za model ten zapłaciliśmy niemałe pieniądze. Urządzenie posiadało wysoką moc (przekraczającą 2000 W), tak więc nagrzewało się bardzo szybko. Pojemnik na wodę (która potrzebna była do wytworzenia strumienia pary) również działało bez zarzutu. Żelazko miało nawet opcję uderzenia pary w pionie, czyli wykorzystywania najsilniejszego strumienia pary, które powinno wyprasować nawet największe zagniecenia. Po zapoznaniu mnie z wszystkimi faktami dotyczącymi specyfiki naszego sprzętu, mąż zwrócił uwagę na to, że źródłem problemów może być nasza stara deska. Postanowiliśmy więc wspólnie, że o wiele lepiej sprawdzi się w tym przypadku deska do żelazek parowych, którą to postanowiliśmy zakupić dnia następnego. Podczas porannej wizyty w sklepie miła ekspedientka zaprezentowała nam kilka modeli desek, które dedykowane były konkretnie żelazkom parowym. Deski te wykonane są ze specjalnych, wysokiej klasy materiałów syntetycznych, których nie można przypalić. Ponadto materiał ten odbijał strumień pary, dzięki czemu ubranie prasowane jest równocześnie zarówno od góry jak i od spodu. Deska dedykowana żelazkom parowym wyposażona jest również w przydatną funkcję wyrównywania ( w przypadku nierównej powierzchni nóżki deski automatycznie ustawiają deskę w najlepszej pozycji. Płynna regulacja wysokości deski pozwala nam dostosować ją do naszego wzrostu, ponadto sporym udogodnieniem jest również praktyczna, metalowa podstawka pod żelazko, na którą możemy zawsze swobodnie odłożyć narzędzie. 

Po usłyszeniu możliwości, które daje nam odpowiednio dobrana deska do prasowania szybko zdecydowaliśmy się na zakup najatrakcyjniejszego dla nas egzemplarza. Jeszcze tego samego wieczoru na własnej skórze przekonałam się o tym jak wiele ułatwia podczas prasowania odpowiednio dobrana deska. Od tego czasu pokochałam wręcz prasowanie, z który teraz radzę sobie doskonale.