Jak wybrać hulajnogę trójkołową dla dziecka

Ruch jest bardzo ważny dla dzieci. Większość rodziców stara się aby fizycznej aktywności ich pociechy miały jak najwięcej. Zachęca do tego ładna pogoda i sprzyjające temperatury. Co jednak zrobić gdy dziecko nie chce wyjść z domu. Gdy ciężko oderwać je od bajek i telewizora. Możemy zachęcić je do spaceru używając różnych gadżetów. Może być to rower, lub łatwiejsza w obsłudze hulajnoga.

Wybieramy hulajnogę trójkołową dla dziecka

hulajnogi trójkołowe dla dzieciPojazdy z pewnością urozmaicą spacer. Jeździki, rowerki biegowe, hulajnogi mogą zmobilizować dziecko do wyjścia z domu. Z nimi spacer nie będzie zwykłą przechadzką ale i zabawą. Ważne jest aby dopasować każdy gadżet do wieku dziecka. Możemy wybrać rower lub hulajnogę na spacer. Jeśli dziecko nigdy nie miało jeszcze styczności z taką aktywnością fizyczną bezpieczniej jest wybrać hulajnogę. Dla dzieci do 6 lat dobrze jest wybrać hulajnogę trójkołową. Jest ona stabilniejsza, łatwiejsza do prowadzenia, bez problemu dziecko będzie na niej utrzymywać równowagę. Jest to bardzo istotne żeby już przy pierwszym spacerze nie zniechęcić dziecka do korzystania z niej. Hulajnogi trójkołowe dla dzieci mają układ kółek w kształcie litery Y. Dzięki temu ciężar rozkłada się na dwa przednie kółka co gwarantuje bezpieczeństwo. Oprócz tego jest możliwość dopasowania hulajnogi do wzrostu dziecka wszystko to dzięki możliwości zmiany wysokości kierownicy. Ich dodatkową zaletą jest lekkość. Gdy dziecko już się znudzi jazda nie będziemy mieć ciężkiego balastu w drodze do domu. Aby urozmaicić jadę można wybrać do hulajnogi kółka ze światełkami led, które mrugają gdy dziecko jedzie. Im mniejsze dziecko tym większa frajda ze świecących kółek. To również zachęca do jazdy i sprawia, że dziecko z przyjemnością będzie sięgać po taki sprzęt. Oprócz światełek ważny jest też materiał z jakiego są zrobione kółka. Warto wybierać te kauczukowe lub gumowe. Możemy dokupić też siedzisko dla młodszych dzieci. Dzięki temu nasza hulajnoga zmieni się w jeździk dopóki nasza pociecha nie skończy dwóch lat. Jest to też dobry sposób aby odzwyczaić dziecko od siedzenia w wózku i zachęcić je do ruchu.

Pierwszą hulajnogę dla dziecka można sprawić mu na drugie urodziny. W tym wieku powinno poradzić sobie już z jazdą na takim sprzęcie. Jest to też świetny trening przed przesiadką na pierwszy rowerek. Pomoże ona dziecku przyzwyczaić się do pierwszych kołek i prędkości. Nabierze ono pewności siebie w jeździe. Kolejny sprzęt do jeżdżenia jaki dla niego wybierzemy nie będzie mu tak straszny.