Jaką deskę snowboardową kupić?

 

W sklepach z deskami snowboardowymi znajdziemy naprawdę szeroką gamę produktów. Deski podzielone są pod kilkoma względami, chociażby na wiek osób, które będą z nich korzystać. Dlatego najlepiej jest udać się do sklepu z kimś, kto zna się na temacie i wie, jakie deski warto jest kupować. Do zakupu deski najlepszy jest sklep stacjonarny, ponieważ możesz zobaczyć każdy produkt, a nawet ubrać buty i spróbować stanąć na desce. Podpowiem Ci na co trzeba patrzeć podczas zakupów, a na pewno Ci pomogę.

Wybór deski snowboardowej

deski snowboardowe w sklepieJak już wspominałem jest tylko jedno dobre miejsce do zakupu deski. Jeśli interesują Cię deski snowboardowe sklep stacjonarny to najlepsze z możliwych miejsc, ponieważ można tam przetestować każdą z desek. Ważne jest to, że mamy również możliwość przyjrzenia się szczegółom deski, które niejednokrotnie bardzo wpływają na to, jak jeździ się na danym sprzęcie. Bardzo często trzeba zwracać uwagę na drobne szczegóły. Są one znaczące. Deski snowboardowe w sklepie stacjonarnym zawsze wystawione są do wglądu publicznego, często możemy je spotkać w witrynach. Sprawdź, czy dana deska ma dobry poślizg. Jej dolna warstwa powinna być śliska. Musisz przyjrzeć się także jej krawędziom. Powinny być równo zaokrąglone. W ten sposób deska nie zahaczy o nic podczas jazdy. Końce deski powinny być lekko wygięte w górę w tym samym celu. Najlepiej jeśli deska będzie miała co najmniej dwuletnią gwarancję. Często nie mamy okazji w chwili zakupu sprawdzić, czy dana deska jest wystarczająco wytrzymała. Dlatego wszelkie gwarancje są mile widziane. Jeśli chodzi o rozmiar deski, warto jest spytać sprzedawcę o najlepszą z możliwych opcji. Wzór, który będzie na niej narysowany jest dowolny. Możesz zdecydować się na dosłownie wszystko to, co Ci się w jakiś sposób podoba. Najlepiej będzie, jeśli wybierzesz deskę kolorową. W przypadku odpięcia się od butów łatwo znajdziesz ją w śniegu. Ewentualne poszukiwanie deski będzie bardzo szybkie.

Zakup deski snowboardowej to dla niektórych decyzja na co najmniej kilka lat. Szczególnie osoby po dwudziesty roku życia muszą bardzo przemyśleć ten temat. Ich wzrost już się nie zmieni, dlatego deska musi być dopasowana idealnie. Sprawdź, czy deska jest proporcjonalna. Chodzi o stosunek jej szerokości do długości. Dobre deski snowboardowe wykonane są z kanadyjskiego klonu. To gwarantuje ich wytrzymałość oraz jednocześnie dużą elastyczność. Przy tym nie będą za dużo ważyć, co jest ważne podczas manewrów z dużą prędkością. Na pewno wiesz, jak czasami szybko można jechać.