Jaką klatkę dla psa wybrać?

Posiadanie psa wiąże się nie tylko z wieloma przyjemnościami, ale i obowiązkami. Opieka nad czworonogiem wymaga od nas odpowiedniego przygotowania i właściwego dbania o zdrowie naszego pupila. Ważnym aspektem, który trzeba wypracować z psem już od małego, jest samodzielne zostawanie w domu. W tej sytuacji mogą pomóc nam specjalne kojce dla psów, które chronią nie tylko zwierzaki, ale i nasze mieszkanie. Czym są klatki, jakie jest ich zastosowanie oraz jak odpowiednio je wprowadzić?

Polecane kojce dla psów

mały kojec dla psa z drewnaKlatki dla psów znajdujące się w mieszkaniu są bardzo przydatnym i bezpiecznym elementem wyposażenia. Odpowiednio wprowadzony kojec chroni naszego zwierzaka przed niebezpieczeństwami znajdującymi się w domu pod naszą nieobecność. Znudzone psiaki mogą próbować ściągać lub gryźć przedmioty, które stanowią dla nich bezpieczeństwo. Jeśli mamy w domu takiego żądnego przygód czworonoga, to warto zastanowić się nad zakupem właściwej klatki. Popularnym rozwiązaniem jest mały kojec dla psa z drewna, który bez problemu zmieścimy nawet w mieszkaniu o niewielkim metrażu. Warto oczywiście dostosować go do wielkości psa, tak, aby nasz pupil miał przestrzeń nie tylko do spania, ale i do zabawy czy napicia się wody. Głównym celem klatki jest zapewnienie mu bezpieczeństwa podczas naszej nieobecności, jednak warto pamiętać też o tym, że kojec jest przede wszystkim azylem. Pies tak jak i ludzie potrzebuje wyciszenia, które może znaleźć właśnie w tej klatce. Popularnym zabiegiem jest przykrywanie klatki kocem, dzięki czemu stworzymy jeszcze większe poczucie prywatności i oddzielenia od domowników. Sam zakup kojca nie wystarczy, aby pies chciał z niego korzystać. Musimy pamiętać o odpowiednim wprowadzeniu klatki, które powinno zakładać stopniowość i pozytywne skojarzenia. Etapowa nauka i przyzwyczajanie psiaka do takiego rozwiązania sprawi, że gdy tylko będziemy wychodzić z mieszkania, on sam będzie wskakiwał do swojego kojca i spędzał w nim czas podczas naszej nieobecności na spaniu lub zabawie.

Właściwie dobrana klatka to dobre i przyjazne udogodnienie nie tylko dla psa, ale i dla nas samych. Bezpieczny psiak i brak zniszczonych przedmiotów odejmuje nam wiele zmartwień związanych z codzienną opieką nad pupilem. Przy zakupie odpowiedniego kojca trzeba zwrócić uwagę jego wielkość i materiał wykonania, tak aby dopasować go do potrzeb i rozmiarów naszego psa. Warto też pamiętać o odpowiednim wprowadzeniu klatki, która powinna być azylem i przyjaznym miejscem do wyciszenia się dla czworonoga.