Jaki susz konopny wybrać?

Stosowanie suszu konopnego z kannabidiolem, może nam przynieść wymierne korzyści zdrowotne, bowiem zawiera on nie tylko tą substancję, ale również szereg innych, aktywnych związków. Natomiast istnieją kontrowersje jeśli chodzi o przyjmowanie medycznej, albowiem faktem jest, że jej palenie to niezbyt trafiony pomysł na przyjmowanie CBD.

Jak przyjmować dobrą legalną marihuanę?

dobry susz konopnyNajpopularniejszym sposobem na przyjmowanie leczniczego suszu z kannabidiolem jest jego palenie, jednak coraz więcej osób szuka alternatyw. Bowiem palenie podrażnia nasze drogi oddechowe i przyczynia się do ich chorób. Jest tak, gdyż produktem spalania są substancje smoliste oraz związki rakotwórcze, które skutecznie upośledzają ich pracę. Warto też wiedzieć, że marihuana generalnie nie powinna być palona, albowiem temperatura tego procesu jest dla niej zbyt wysoka. Toteż nie dostarczamy takiej ilości CBD, jaką zawiera dany gatunek suszu, a dużo mniejsze ilości. Czyli tak naprawdę marnotrawimy większość materiału roślinnego, przez co kannabidiol oraz inne substancje aktywne nie są dostarczane efektywnie. Dlatego też warto przyglądnąć się waporyzacji, która jest procesem, w jakim nie mamy do czynienia ze spalaniem. Albowiem istotą waporyzatorów jest ogrzewanie suszu, co prowadzi do powolnego uwalniania się substancji aktywnych i odparowywania suszu bez strat. W tym procesie nie wydzielają się także substancje smoliste ani rakotwórcze, co, jak już wspominaliśmy, ma wielki wpływ na stan naszych dróg oddechowych. Dobry susz konopny powinien być przyjmowany efektywnie, a waporyzacja jest na to najlepszym sposobem. Jedynym mankamentem, jeśli tak to można określić, jest cena waporyzatorów, ponieważ za dobre urządzenie trzeba zapłacić nie mniej niż sześćset-siedemset złotych. Gram dobrej marihuany CBD możemy kupić już za trzydzieści złotych, natomiast odmiany najbardziej bogate w tą substancję organiczną, mogą kosztować nawet trzy razy tyle. Pamiętajmy również, że bardziej opłacalny jest zakup większej ilości (od pięciu sztuk wzwyż) albowiem wtedy obniżamy cenę jednostkową nawet o kilkanaście procent. Przy ilości 20-30 gramów może to zrobić różnicę liczoną w dziesiątkach złotych.

Medyczna marihuana wygląda, smakuje i pachnie identycznie jak jej nielegalny odpowiednik. Natomiast tu podobieństwa się kończą, bowiem przeznaczeniem tej pierwszej jest leczenie, a drugiej – rekreacja. Dlatego też niewątpliwie więcej korzyści przyniesie nam palenie legalnego suszu, aniżeli marihuany kupionej z niewiadomego źródła.