Jaki tester wtryskiwaczy wybrać?

Dla każdego mechanika ważna jest jakość przyrządów jakich używa przy codziennej pracy w warsztacie. Im lepsza jakość i funkcjonalność urządzenia, tym sprawniej są oni w stanie wykonywać powierzone i zadania równie dobrze jakościowo. Jednym z takich urządzeń, które nie rzadko znaleźć można w profesjonalnym zakładzie mechanicznym może być tester wtryskiwaczy. Do czego służy i jakie są jego zalety, oraz czym powinniśmy się kierować przy zakupie?

Wybór dobrego testera wtryskiwaczy benzynowych

tester wtryskiwaczy benzynowychUrządzenie takie jak tester wtryskiwaczy jest dedykowane głównie do diagnostyki i czyszczenia samochodowych wtryskiwaczy paliwa. W dzisiejszych czasach, na wielu etapach naprawy silnika używa się powszechnie komputeryzacji i elektronicznej diagnostyki. Tak również odbywają się operacje sprawdzania i czyszczenia, które są sterowane mikrokomputerem. Obejmują one głównie wypływ, zatykanie, rozpylanie i kąt strugi paliwa. Warto wybrać tester wtryskiwaczy benzynowych z myjką ultradźwiękową, która świetnie sprawdzi się przy czyszczeniu wtryskiwaczy. Dzięki testerowi sprawdzić można również wydatek, a także to jak rozpyla się wtryskiwacz. Operacja ta zaś odbywa się przy pomocy specjalnych menzurek. Dobrze, aby tester wtryskiwaczy benzynowych był wyposażony również w pompę, gdyż dzięki niej znacznie wydłuża się czas pracy urządzenia. Dobrej jakości testery posiadają wyświetlacze cyfrowe, gdzie można prześledzić cały proces, a wszystkie operacje wykonać w łatwy i wygodny sposób bez „brudzenia rąk”. Dobry sprzęt tego typu powinien zapewniać także możliwość płynnej regulacji ciśnienia paliwa oraz podłączenie różnorodnych złączy. Urządzenie takie musi być w pełni uniwersalne, jeśli ma wykonywać operacje na różnego rodzaju pojazdach. Testery oferują głównie testy sprawdzające wydajność ale także rozpylanie, przy czym symulują działanie wtryskiwaczy w silniku przy różnych obrotowych prędkościach, które dla samochodów stanowią od 1000 do 7500. 

Podsumowując, dobrej jakości tester wtryskiwaczy benzynowych powinien być w pełni uniwersalny i wielofunkcyjny, tak aby za jego pomocą można było wykonywać różnego rodzaju operacje przy samochodach dużych i małych. Dobrym atutem jest ultradźwiękowe czyszczenie wtryskiwaczy, co często przeważa na wyższej cenie testera. Czyszczenie za pomocą ultradźwięków jest jednak bardzo skuteczne, a przede wszystkim łatwe, dlatego zakłady mechaniczne często kosztem wyższej ceny inwestują w bardziej zaawansowaną technologię, która w przyszłości na pewno się zwróci.