Już nie musisz zwijać dywanu z domu

 

Niektórzy w swoich mieszkaniach zamiast dopasowanego dywanu, kładą wykładzinę dywanową. Robią to w taki sposób, że wykładzina dokładnie przylega do każdego kąta. Przyznam szczerze, zawsze mnie ciekawiło w jaki sposób, tak idealnie przy tym, można wypełnić każdy centymetr przestrzeni na podłodze. Ale nie o tym chciałam pisać. Wyobraź sobie, mając taką wykładzinę dywanową w mieszkaniu, rozlewa ci się na podłodze powiedzmy cały dzbanek kawy.

Z dojazdem i nie za drogo

pranie dywanów w Łodzi u klientaMieszkanie wynajmujesz i wiesz, że gdy właściciel się o tym dowie, obciąży cię kosztami czyszczenia albo skorzysta z okazji i na twój koszt wymieni cały dywan. Taki scenariusz również może się zdarzyć. Więc natychmiast starasz się samodzielnie wyczyścić plamę, póki jeszcze kawa nie wsiąkła na dobre. Owszem, czasami się udaje odszorować takie coś. Niestety nie zawsze. Tak też było i w twoim przypadku. Więc szybko bierzesz telefon do ręki i wpisujesz w przeglądarce: Pranie dywanów w Łodzi u klienta. Postanawiasz załatwić sprawę samodzielnie, bez ingerencji właściciela mieszkania. Okazuje się to jednym z twoich lepszych pomysłów, ponieważ sprawdzając cenniki firm, które zajmują się świadczeniem podobnych usług, stwierdzasz, że nie jest to nawet takie drogie. Minimalny problem powstaje z umówieniem terminu wykonania zlecenia. Wiadomo, firma pracuje w określonych godzinach, a ty masz studia i pracę w różnym czasie. Może to i lepiej, nie można korzystać z pierwszej, lepszej firmy, która wyskoczy w przeglądarce. Czasem warto poszukać dalej, porównać ceny. Tak też robisz i jesteś mile zaskoczony. Okazuje się, że znajdujesz firmę, za której usługi zapłacisz trochę mniej, niż  inna zaproponowała ta z początku. Więc tak jak mówiłam, zawsze staraj się poszukać porównania. Czasami dzięki takiemu podejściu, uda się zaoszczędzić kilkadziesiąt, lub nawet kilkaset złotych. Zależy jaka usługa cię interesuje oczywiście. W tym przypadku szukasz kogoś, kto nie tylko wyczyści wykładzinę dywanową, ale wykona to u ciebie w domu.

Czyli musisz wziąć pod uwagę dojazd. czas na to poświęcony. Często na miejscu już, okazuje się, że poza zlikwidowaniem plamy, należy odświeżyć cały dywan, ponieważ miejsce wyczyszczone za bardzo odróżnia się od reszty. W takiej sytuacji już musimy zapłacić za czyszczenie całego dywanu. A każda firma policzy już wtedy od metra kwadratowego. Ale nie ma co się stresować, nie będzie to kwota miliona monet. Można również znaleźć firmę, która świadczy usługi na terenie Łodzi, ale gwarantuje dojazd do klienta gratis.