Klucz sześciokątny i wkręty hartowane

Istnieją dwa główne sposoby zabezpieczenia i zamocowania wkrętów do okucia. Można wybrać prostą pętlę, która pozwala na zamocowanie wkrętów po prostu przelotowo przez drewno podczas mocowania okucia, a następnie dokręcenie ich przez pętlę lub można je zamocować za pomocą klucza sześciokątnego do nakrętek.

Wkręty hartowane powinny mieć standardowy rozmiar

wkręty hartowane do drewna woskowaneKlucz do nakrętek sześciokątnych jest używany wraz z wkrętakiem z okrągłą główką, który jest regulowany poprzez obrócenie pokrętła, które reguluje rozmiar śruby. W kluczu do nakrętek sześciokątnych zastosowano specjalnie zaprojektowaną główkę, która z łatwością mocuje śrubę, podczas gdy klucz do nakrętek sześciokątnych nie wyślizguje się przez drewno. Głowica wkrętu nie obraca się w metalu, ponieważ nie ma tarcia między głowicą a łbem wkrętu. Klucz sześciokątny do nakrętek jest dostępny w różnych wersjach, co pozwala wybrać tę, która będzie dla Ciebie najlepsza. Jeśli zamierzasz używać wkrętu gwintowanego, będziesz potrzebował łebka z sześciokątnym wzorem do chwytania śruby, a także jako narzędzie do wykręcania śruby. W przeciwnym razie łeb wkrętu powinien mieć dobry standardowy rozmiar, aby zapewnić prawidłowe zamocowanie wkrętu do okucia. Klucz do nakrętek sześciokątnych ma cztery elementy, które są ustawione pod kątem i przymocowane do główki klucza. Służą one do przytrzymania łba wkrętu, w celu poluzowania lub dokręcenia łba wkrętu, a także służą do obracania łba wkrętu w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, a następnie obracania go w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara. Jedną z najważniejszych rzeczy, o których należy pamiętać podczas używania klucza sześciokątnego jest to, że gwinty w drewnie muszą mieć możliwość przedostania się przez łby wkrętu. Niektóre rodzaje drewna są po prostu zbyt miękkie, aby utrzymać gwinty w otworze, podczas gdy niektóre są zbyt twarde, aby na to pozwolić. Przy użyciu klucza sześciokątnego o zbyt dużych rozmiarach można wykorzystać wkręty hartowane do drewna woskowane  do skosowania gwintowanych otworów, aby gwinty mogły przebić się przez łeb wkrętu. Po znalezieniu odpowiedniego rozmiaru klucza sześciokątnego do zabezpieczenia śrub w okuciach, użyj klucza sześciokątnego do nakrętek, aby wbić wkręt w drewno, dokręcając łeb wkrętu aż do zrównania łba wkrętu z drewnem, a następnie przekręcając łeb wkrętu, aby umożliwić mu obrót przez otwór.

Podczas używania klucza do nakrętek sześciokątnych, konieczne jest dokręcanie śrub na początku każdego cyklu dokręcania. Jeśli używasz śruby gwintowanej, zawsze używaj dwóch rąk do dokręcania śruby i obracaj łeb śruby w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara, używając czterech palców. Jeśli wkręt jest zwykłą śrubą z łbem krzyżakowym, można go wbić w drewno, najpierw przekręcając kluczem w prawo, a następnie w lewo, wbijając w ten sposób wkręt w drewno.