Koperty do wysyłki dokumentów

 

Pracuję jako pomoc sekretariatu w jednej z warszawskich korporacji. Do moich zadań należy wysyłka dokumentów, ogarnianie spraw pracowników, przyjmowanie klientów oraz zamawianie różnych potrzebnych rzeczy między innymi kopert do wysyłki. Bardzo lubię swoją pracę, ponieważ daje mi dużo satysfakcji, a poza tym nie jest monotonna. Zawsze dzieje się tu tyle różnych rzeczy, że najczęściej nie można się nudzić i dzięki temu czas szybko płynie.

Wysyłanie umów w formacie a4

koperty a4Ostatnio miałam pewien kłopot w pracy z wysyłką dokumentów. Wszystkie umowy oraz zamówienie drukujemy w standardowym formacie a4, więc również wysyłamy w kopertach tego samego formatu, żeby ich nie zagiąć. Zazwyczaj raz na tydzień robię remanent w kopertach i sprawdzam czy czegoś nie brakuje żebym miała czas zamówić. Tak było i tym razem. Sprawdziłam, że koperty a4, czyli te których najczęściej używamy do wysyłki dokumentów są na wyczerpaniu i muszę je domówić. Jak zawsze zadzwoniłam do hurtowni z której zawsze robię zamówienie i okazało się, że brak tych kopert na magazynie, ponieważ dostawca miał problem z dowiezieniem. Na szczęście opóźnienie miało wynosić dwa dni, więc sprawdziłam ile kopert zostało i czy wystarczy na ten czas. Nie chciałam szukać kolejnej hurtowni, ponieważ nigdy nie mieliśmy problemu z tą. Akurat w tym przypadku te dwa dni nas nie zbawią. Nauczka jednak dla mnie na przyszłość, żeby zamawiać większe ilości, ponieważ zawsze są jakieś zdarzenia losowe, które mogą wpłynąć na to, że koperty a4 dojdą do nas z opóźnieniem. Czasami zdarza się tak, że mamy bardzo szybką wysyłkę marketingową i również wtedy są potrzebne koperty w formacie a4. Może to być 1000, 2000 a nawet 5000 sztuk. W takich chwilach ta hurtownia zawsze nas ratuje, ponieważ zazwyczaj ma ten rodzaj kopert na stanie i bez problemu je do nas dowozi jeszcze tego samego dnia. Jednak będę już teraz dmuchać na zimne. W końcu jak mamy gdzie to przetrzymać to mogę zamówić więcej, a oszczędzi mi to dzwonienia i błagania do innych hurtowni, że potrzebuję koperty na już bo mam szybką wysyłkę.

Koperty dojechały, nic nam nie zabrakło. Wszystkie wysyłki poszły o czasie tak jak powinny. Dobrze, że 2 tym czasie nie było większego zamówienia. Zresztą co by nie było to głową się muru nie przebije. Najczęściej klienci są wyrozumiali 8 nawet jakby zabrakło tych kopert a4 to świat by się nie zawalił. Poczekaliby te dwa dni dłużej. Ale czasami jak trzeba się ścigać z czasem to niestety takie braki stanowią problem i wtedy musimy wszystkie siły włożyć w to, żeby udało się wszystko załatwić.