Koszty wymiany wyświetlacza w autoryzowanym serwisie

 

Nowoczesne smartfony działają dzisiaj niczym przenośne mini komputery. Podzespoły w nich zastosowane dorównują tym, których używa się w laptopach. Są w dodatku zminiaturyzowane i mieszczą się w obudowie o przekątnej raptem kilku cali. Smartfonem można zrobić dodatkowo świetnej jakości zdjęcia a przede wszystkim można przez niego rozmawiać. Telefon, ze względu na swoje niewielkie rozmiary, jest narażony na uszkodzenia. Jeśli upadnie szybką w dół to może dojść do jej pęknięcia. Wyświetlacz najlepiej jest wymienić w autoryzowanym serwisie.

Gwarancja nie obejmuje wymiany wyświetlacza

wymiana wyświetlacza s8Na każde nowe urządzenie elektroniczne otrzymujemy dwuletnią gwarancję producenta. Dotyczy się to również smartfonów. Gwarancja dotyczy jedynie awarii urządzenia spowodowanych złym działaniem zamieszczonych w nim podzespołów. Gwarancją nie są objęte uszkodzenia mechaniczne. De facto jedynym możliwym uszkodzeniem z winy użytkownika jest pęknięty wyświetlacz. Dlatego po zakupie telefonu należy go odpowiednio zabezpieczyć folią ochronną. Jeśli telefon upadnie to folia bądź szkło hartowane powinny skutecznie przyjąć siłę uderzenia i ochronić wyświetlacz. Jeśli wyświetlacz ulegnie uszkodzeniu to trzeba go po prostu wymienić. Jeśli telefon jest na gwarancji to wymiana wyświetlacza s8 czy w każdym innym modelu powinna być przeprowadzona w autoryzowanym serwisie producenta. Co do kosztów takiej wymiany to oscylują one w granicach kilkuset złotych. O ile w tanich smartfonach nie opłaca się wymieniać wyświetlacza, o tyle w topowych modelach jest to jak najbardziej wskazane. Po wymianie wyświetlacza na nowy trzeba od razu poprosić o zamontowanie dedykowanego szkła ochronnego, które ochroni telefon przed skutkami kolejnego upadku. Sama wymiana wyświetlacza w autoryzowanym serwisie może potrwać około dwóch tygodni. Kiedy skorzysta się z serwisu producenta to nie straci się gwarancji na telefon. Jeśli jednak zajrzy do niego osoba nieuprawniona przez producenta to gwarancja przestanie obowiązywać. Przy czym autoryzowane serwisy mają bardzo konkurencyjne ceny swoich usług.

Każdy smartfon ma dotykowy wyświetlacz, o który trzeba zadbać w sposób szczególny. W nowych telefonach ekran należy od razu zabezpieczyć przed skutkami upadku z wysokości. A tego się nie uniknie, bo telefony bardzo często mogą się po prostu wyślizgnąć z ręki. Jeśli przydarzy się pęknięcie ekranu to w trakcie gwarancji jego wymianę trzeba przeprowadzić w autoryzowanym serwisie. Dzięki temu zachowamy gwarancję producenta na prawidłowe działanie telefonu.