Kot brytyjski z hodowli

 

Koty to piękne zwierzęta, które chodzą własnymi ścieżkami. Na ulicach często spotykamy popularne dachowce, które są dokarmiane przez mieszkańców, albo same się żywią tym co złapią, albo znajdą na śmietniku. Nie mają łatwego życia, ale bywają miejsca gdzie jest ich bardzo duże skupisko. Inaczej wygląda sprawa z rasowymi kotami, których nie uświadczymy na ulicach, gdyż często kosztują majątek.

Jak wyglądają kotki brytyjskie?

kocięta brytyjskie z hodowliRasowego kota można od razu poznać po wyglądzie zewnętrznym. Istnieje mnóstwo krzyżówek kotów, które mają krótką, lub długą sierść, a nawet są koty bez futerka. Kupując kota z hodowli, mamy pewność, że jest szczepiony, odrobaczony i ma rodowód. Kot znaleziony na ulicy, lub w stodole na wsi, może być nosicielem niebezpiecznych chorób, co może być ryzykowne jeżeli mamy dzieci w domu. Kocięta brytyjskie z hodowli to śliczne małe, puchate kuleczki z niebieskimi oczami. To wyjątkowo łagodna rasa o masywnym ciele i krótkich łapkach, oraz puszystym ogonie. Koty te mają duże głowy i pyzate policzki, przez co wyglądają jak małe tygryski. Uwielbiają się bawić i nie lubią być zostawiane same w domu. To bardzo towarzyskie zwierzęta, które doskonale się sprawdzają w rodzinie z dziećmi. Pomimo tego, że mają krótką sierść, to jest ona bardzo gęsta,  miękka w dotyku i trzeba ją regularnie szczotkować, aby nie powstały nieestetyczne kołtuny. Koty są wielkimi czyścioszkami i nie ma konieczności kąpania ich, pod warunkiem, że kot nie wychodzi z domu. Rasa ta jest popularnie nazywana Brytyjczykami i są największymi kotami krótkowłosymi. Hodowla tych kotów jest dość powszechna pomimo, że nie należą do tanich. Za małego, szczepionego, odrobaczonego, z ważnym rodowodem Brytyjczyka, trzeba zapłacić około dwóch tysięcy złotych. Ich cechą charakterystyczną są hipnotyzujące, niebieskie oczy, które wyjątkowo słodko wyglądają jeżeli sierść kota jest cała szara. Ich umaszczenie bywa w różnych odcieniach, od szarości po przez biel. Bywają też kocięta z piwnymi oczami i mają wtedy jaśniejszą sierść.

Jeżeli chcemy sprawić dzieciom niespodziankę i lubimy koty, to brytyjskie kocięta będą świetnym wyborem. To typowy kanapowiec, który uwielbia figle i zabawy, a do tego jest bardzo łagodny i wyrozumiały dla małych dzieci. Szybko się uczy i łatwo dostosowuje do panujących warunków. Nie ma problemu z korzystaniem z kuwety, bo koty hodowlane są tego uczone od samego początku, więc nie musimy się martwić o to, że kot nam zabrudzi dom. Punkty hodowlane z tymi kociętami znajdziemy w internecie.