Kursy mindfulness odbywające się w Warszawie

Stres jest nieodłącznym elementem naszego życia. Dlatego też powinniśmy sobie z nim radzić. Niestety, nie jest to wcale takie proste, jak mogłoby się wydawać. Czasami ciężko jest zapanować nad własnymi emocjami. Po głowie krążą niepokojące myśli. Czujemy się przygnębieni, słabi, niedowartościowani. Co można zrobić w takiej sytuacji? Gdzie szukać pomocy? O tym w dzisiejszym artykule.

Czy warto uczestniczyć w kursach mindfulness?

kurs mindfulness warszawaMindfulness to nowa metoda terapeutyczna oparta jednak na filozofii Dalekiego Wschodu. Mowa tutaj głównie o buddyzmie. Nie jest to jednak żadna praktyka religijna. Z mindfulness może korzystać każdy niezależnie od wyznawanej wiary czy poglądów. Chodzi po prostu o to, żeby starać się zauważać, co się dzieje z nami i wokół nas w chwili obecnej. W ten sposób można łatwo zapanować nad stresem i nadmiarem bodźców. Szybkie tempo życia przyczynia się do coraz większych problemów ze zdrowiem psychicznym. Coraz więcej osób cierpi z powodu depresji lub nerwicy. Niektórzy popadają w uzależnienia. Jak się przed tym bronić? Pomocny może okazać się specjalistyczny kurs mindfulness Warszawa to miasto, w którym można taki kurs odbyć. wystarczy wybrać odpowiedni ośrodek terapeutyczny oraz termin szkolenia. Kursy tego rodzaju odbywają się zazwyczaj w niewielkich grupach. Oczywiście zajęcia są poprzedzone indywidualną konsultacją. Zazwyczaj kursy mindfulness trwają do ośmiu tygodni. W tym czasie zajęcia odbywają się średnio dwa razy w tygodniu i trwają dwie godziny. Terapeuci zachęcają uczestników do praktykowania tej metody w domu. Warto bowiem podkreślić, ze metoda mindfulness jest skuteczne tylko wówczas, jeżeli praktykujemy ją regularnie. Najlepiej stosować trening uważności codziennie lub co drugi dzień. Trzeba podkreślić, że mindfulness nie sprawi, ze nasze problemy znikną same jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Po prostu dzięki relaksacji oraz uważności spojrzymy na nie z zupełnie innej perspektywy i będziemy mogli lepiej sobie z nimi radzić. Dzięki dystansowi do siebie i świata staniemy się znacznie spokojniejsi.

Nie ulega wątpliwości, że mindfulness to nowa obiecująca metoda pozwalająca lepiej radzić sobie ze stresem. Przekonało się już o tym wielu uczestników kursów mindfulness. Bez wątpienia warto rozważyć skorzystanie z tego rodzaju formy terapii. Jest to potwierdzona naukowo metoda, rzetelna oraz skuteczna. Co istotne, po ukończonym kursie każdy uczestnik zostaje wyposażony w szereg ważnych umiejętności i narzędzi, które może wykorzystywać w każdym miejscu i czasie.