Laser, który stworzy zaprojektowane przez Ciebie statuetki

Od wielu lat pracuję w szkole sportowej, w której jestem trenerką siatkówki. Nie ukrywam, że jestem bardo mocno zżyta z damską drużyną reprezentującą naszą szkołę, którą trenuję i przygotowuję do wielu turniejów i konkursów. W zeszłym roku zdecydowałam się samodzielnie zorganizować turniej siatkówki, w którym uczestniczyć miały żeńskie drużyny z wielu szkół naszego województwa. Podczas organizacji stanęłam jednak przed pewnym dylematem: musiałam znaleźć i zakupić odpowiednie statuetki. Na pomoc przyszedł mi wówczas laser, który umożliwił zaprojektowanie idealnych nagród.

Laser, który wytnie każdy kształt

profesjonalne cięcie plexi laseremZ racji tego, że organizowany przeze mnie turniej miał dotyczyć bezpośrednio siatkówki, uparłam się na to, że idealne statuetki powinny swym wyglądem jednoznacznie nawiązywać do danej dyscyplina. Zaprzyjaźniony trener zauważył jednak, że zakup tego typu statuetki może nie być łatwy. Trzeba bowiem przyznać, że standardowe, najbardziej popularne puchary posiadają pewien określony wygląd. Ja jednak postanowiłam odejść od tej sztampowej konwencji, chciałam bowiem by stworzone przeze mnie nagrody były na swój sposób wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Założenie to pomogła mi spełnić pełna firma, która oferowała laserową obróbkę materiałów. Dzięki niej miałam możliwość samodzielnego zaprojektowania wzoru statuetki (zdecydowałam się na zarys kobiety, która w wyciągniętej dłoni trzyma piłę do siatkówki. Właśnie w ten sposób chciałam również niejako zaznaczyć, że kobiety również mogą posiadać osiągnięcia sportowe, takie same jak mężczyźni. Metoda cięcia laserem pozwoliła mi więc na zaprojektowanie tak unikatowego wzoru, którego nie widziałam jeszcze na żadnym innym turnieju. Warto więc podkreślić, że profesjonalne cięcie plexi laserem pozwala na uzyskanie dowolnego kształtu, a dodatkowym atutem są również estetyczne, polerowane krawędzie, które są gładkie, dzięki czemu statuetkę wygodnie trzyma się w dłoni. Muszę też przyznać, że bardzo pozytywna okazała się również cena zamówionych przeze mnie nagród. W przeciwieństwie do dużych, metalowych pucharów statuetki z lekkiego plexi są o wiele bardziej korzystne cenowo. 

Zaprojektowane przeze mnie statuetki zwróciły uwagę większości zaproszonych przeze mnie gości (w tym innych trenerów, a nawet i samego dyrektora szkoły, który pogratulował mi pomysłu). Zaprojektowana przeze mnie figurka, która już samym swym wyglądem nawiązywała bezpośrednio do damskiego turnieju siatkówki okazała się bardzo atrakcyjną pamiątką dla wszystkich uczestników turnieju. Wiele dziewcząt osobiście dziękowało mi za to, że zaprojektowałam puchary, które podkreślają, że sport nie jest tylko domeną mężczyzn.