Listwy schodowe w sklepach

Początkowo zastanawiałam się razem ze współlokatorem, co możemy jeszcze zrobić, aby faktycznie nasz dom prezentował się bardzo dobrze. Może jakieś meble nowe, może jakiś remont? W zasadzie mieliśmy miliony myśli na minutę i nikt z nas tak naprawde nie mógł podjąć tej ostatecznej decyzji, co będzie dla nas najlepsze. Postanowiliśmy oczywiście w pierwszej kolejności sprawdzić nasze schody, bo pamiętam, że parę miesięcy temu rozmawialiśmy razem o tym, że może zainwestujemy w nowe listwy schodowe.

Sklep z listwami schodowymi

ryflowane listwy schodoweWtedy jeszcze nie wiedzieliśmy dokładnie jak to będzie wyglądało, ale na pewno teraz temat wraca jak bumerang. W końcu co jak co, ale ryflowane listwy schodowe to dzisiaj naprawdę bardzo ładny dodatek i faktycznie nie da się ukryć, że warto na to postawić. Tak naprawdę trudno określić ile będzie nas to kosztowało, ale byliśmy na wszystko przygotowani. Ze swojego doświadczenia wiem, że ryflowane listwy schodowe są jednak faktycznie bardzo ciekawe i popularne, więc na pewno nie ma co ukrywać, że takie listwy faktycznie będą świetną możliwością dla nas, aby nasz dom prezentował się znacznie lepiej. Wchodząc codziennie po schodach na pewno widać powoli już oznaki eksploatacji aktualnych listew, więc jak najbardziej trzeba coś z tym zrobić, aby faktycznie mieć pewność co do tego, że listwa będzie świetnie dopasowana i przede wszystkim nowa. Już nawet sami producenci schodów zalecają, aby kupować ryflowane listwy schodowe i zamontować je praktycznie z chwilą jak zamontuje się schody. Na pewno jeśli kiedykolwiek będziecie mieć okazję mieszkać w domu to zobaczycie, o czym mowa. W większości przypadków faktycznie tak to wygląda, że trzeba jeszcze sprawdzić czy sami jesteście w stanie takie listwy położyć. Jeśli nie – nie martwcie się – na rynku macie nadal sporo specjalistów, którzy będą odpowiedzialni za takie rzeczy i za całkiem niewielkie pieniądze są w stanie położyć ryflowane listwy schodowe dokładnie tak, jak powinno to być zrobione. Moim zdaniem i zdaniem współlokatora nie będzie raczej żadnych problemów ze zrzuceniem się na takie listwy zwłaszcza, że faktycznie są one bardzo ciekawe.

Ze swojego doświadczenia wiem, że same listwy progowe faktycznie są dość proste w ułożeniu, ale trzeba mieć odpowiedni klej jeszcze i wszystko dokładnie sprawdzić. W pierwszej kolejności oczywiście warto jest wyciąć listwy, o ile nie kupiliście gotowych rozmiarów. Jeśli jakimś cudem w sklepach znaleźliście odpowiednio dopasowane listwy do waszych schodów to ten problem wam już odchodzi.