Maszty z aluminium i kompozytów

Flaga narodowa lub baner reklamowy dobrej firmy wymaga godnego do zawieszenia miejsca w pełni eksponującego barwy, treści i logo. Dostępne dziś maszty do flag dają możliwość dowolnego rozpięcia flagi lub baneru zgodnie wymaganiami przyszłego użytkownika. Obecnie ilość banerów reklamowych stale wzrasta z oczywistych względów finansowych oraz możliwości ich dostrzeżenia. Maszt nie wymaga do montażu dużej ilości miejsca, jest stosunkowo tani, a reklama lub flaga jest unoszona na odpowiednią wysokość w zasięg wzroku. 

Wytrzymały maszt flagowy

solidne maszty flagoweNowoczesne maszty flagowe znacznie odbiegają konstrukcją od starszych stalowych kuzynów mimo, że z pozoru to konstrukcja prosta i niby nie wymagająca szczególnych rozwiązań. Prawda jednak jest inna i pokazuję jak ważny jest postęp technologiczny i nowe rozwiązania. Materiały, z których korzystają producenci masztów flagowych to bardzo lekkie kompozyty z włókna szklanego oraz cylindryczne profile aluminiowe. Mimo lekkiej wagi maszty wykonane z tych materiałów są bardzo odporne mechanicznie na silne podmuchy wiatru, na działanie wilgoci oraz niskich i wysokich temperatur. Maszty aluminiowe mają budowę jednolitą oraz segmentową z kilku profili montowanych na docisk. Konstrukcja masztów flagowych kompozytowych to jednolita forma. Aby powstały solidne maszty flagowe producenci odpowiednio dopasowują średnice masztu do jego wysokości. Pozostałe elementy masztu jak tuleje osadcze, czy wsporniki zawiasowe służące do osadzania w gruncie również cechują się bardzo wysoką wytrzymałością. Aby cała konstrukcja była trwała i funkcjonalna elementy zawiesi flagi lub baneru muszą być odporne mechanicznie . Mowa tu o linkach umieszczanych wewnątrz lub na zewnątrz masztu zależnie od modelu. Ramiona poziome montowane na stałe lub ruchome (wciągane i obrotowe), obejmy, zamki, knagi, kopułki oraz inne elementy muszą spełniać określone wymagania wytrzymałościowe. Wszystkie rozwiązania stosowane w wielu oferowanych modelach masztów mają za zadanie jak najlepsze eksponowanie barw narodowych, nazw firm i marek oraz innych treści. Na stronach dość licznej grupy producentów i dystrybutorów znajdziemy znajdziemy wiele modeli wraz z bardzo dokładnym opisem możliwości masztów flagowych.

Decydując się na zakup masztu reklamowego dość często można skorzystać z usług firmy sprzedającej w zakresie produkcji samych flag i banerów. Kompleksowość usługi zapewni zagwarantowany transport do miejsca montażu, montaż oraz zapewnienie serwisu. Moda na nowoczesne maszty flagowe i banerowe zmienia krajobraz miast i miasteczek zastępując starsze, duże, ciężkie reklamy wielkopowierzchniowe. Dzięki zastosowaniu masztów nakłady na reklamę spadają w wyniku braku zapotrzebowania na dużą powierzchnię gruntu pod montaż.