Mata antyzmęczeniowa na stanowisku pracy

Bardzo lubię swoją pracę mimo że większość dnia muszę stać w jednej pozycji. Po intensywnym dniu w zakładzie bardzo boli mnie kręgosłup oraz narzekam na ból nóg. Nie jestem odosobniona i wiele z moich koleżanek z pracy również skarży się na nieprzyjemny ból z racji wykonywania swoich obowiązków na stojąco.

Ergonomiczna mata na zmęczenie w pracy

skuteczne maty antyzmęczenioweJakiś czas temu natknęłam się na artykuł opisujący produkt idealny dla pracowników pracujących w przedsiębiorstwach w których pracownicy większość dnia wykonują swoje obowiązki na stojąco. Spędzanie czasu w pozycji stojącej znacznie wpływa na produktywność pracowników, którzy w tej pozycji zdecydowanie szybciej się męczą oraz narażeni są na wiele różnych chorób. Pracując w hali produkcyjnej czy przemysłowej w której podłoże wykonane jest z twardych materiałów szybko zaczyna się odczuwać negatywne skutki długotrwałego stania. Maty antyzmęczeniowe to idealne rozwiązanie dla takich przedsiębiorstw. Wystarczy zamontować matę na stanowiskach gdzie pracownicy większość czasu stoją. Przez stanie w niewygodnej pozycji pracownicy zdecydowanie szybciej się męczą i narażeni są na wiele różnych chorób wpływa to też negatywnie na samopoczucie. Podstawą dobrych mat jest materiał z jakich zostały one wykonane. Skuteczne maty antyzmęczeniowe to maty wykonane z miękkiego i elastycznego materiału, który dzięki swojej budowie przejmują obciążenia. Podczas stania na twardym podłożu obciążenia te przejmują stawy, kości i mięśnie. Mata antyzmęczeniowa odciąża układ kostny mięśniowy i stawowy dzięki czemu osoba stojąca może dłużej wytrzymać w tej pozycji. Męczy się zdecydowanie później, jest wydajniejsza a przede wszystkim chroniona przed wieloma poważnymi chorobami między innymi chorobami kręgosłupa, układu krążenia. U osób pracujących w pozycji stojącej pojawiają się często żylaki i zwyrodnienia kręgosłupa. Miękki specjalistyczny materiał z jakich wykonane są maty to nie jest wszystko. Maty takie posiadają odpowiedni kształt oraz powierzchnię, która ma za zadanie pobudzać krążenie krwi w kończynach dolnych. Po przeczytaniu artykułu postanowiłam udać się z prośbą o zakup takich mat do naszego zakładu pracy. Kierownik zmiany zdecydował o tym aby sprawę przekazać do szefostwa po tym jak opisałam korzyści wynikające z zamontowania takich mat przy stanowiskach pracy.

Moja petycja została rozpatrzona pozytywnie, aktualnie stanowiska pracy są stopniowo modernizowane i wielu pracowników pracuje już stojąc na macie. Ja sama przy swoim stanowisku posiadam taką matę i jestem bardzo zadowolona, nie narzekam już na bóle nóg oraz kręgosłupa, pracuje także szybciej i wydajniej.