Modna spódnice rozkloszowane midi

Mężczyźni mają dziwną przypadłość mylenia spódnic ze sukienkami. Dla płci pięknej jest to trochę nie zrozumiałe, przecież sukienka tworzy całość, wystarczy włożyć do niej pasujące buty, zarzucić torebkę i płaszcz i jest się gotową do wyjścia. Spódnica zaś jest alternatywą spodni, to tylko dolna część garderoby, której założenie wymaga więcej kombinacji.

Spódnica rozkloszowana w rozmiarze midi

spódnice rozkloszowane midiHistoria tej części garderoby jest mocno rozbudowaną, a jej początki są dość zaskakujące. Kiedy ewoluująca ludzkość zdała sobie sprawę, że jakakolwiek odzież wierzchnia będzie chronić ich skórę przed utratą ciepła i zaczęto na wszelaki sposób prób okrycia jej, oficjalnie zaczęła się wtedy era pierwszy, prymitywnych ubrań. To właśnie wtedy zarówno kobiety, jak i (o dziwo!) postawni mężczyźni zaczęli nosić spódniczki. Można więc powiedzieć, że to właśnie od niej zaczęła się cała przygoda z ubraniami. Wpierw spódniczki wykonywane były z trzciny, słomy bądź futer zwierząt, nie miały one wtedy żadnych wartości estetycznych, ich zadaniem było po prostu utrzymywać ciepło. Czasy się zmieniły, spódniczki również, a ich wartość użytkowa kompletnie zmieniła znaczenie. Przede wszystkim ciuch ten noszą już tylko pewne siebie kobiety (wyjątkiem są Szkoci), dodają one kobiecości i klasy. Rozwijająca się moda nadała im trzy podstawowe długości, krótka i dyskotekowa mini, klasyczna midi oraz sięgająca kostek maksi. Obecnym sezonem zawładnęły spódnice rozkloszowane midi, zachwyt nimi doprowadził je na szczyt listy „must have” ostatnich, modowych trendów. Ich fenomen w dużej mierze opiera się na niezwykłej uniwersalności spódnic midi. Doskonale sprawdzą się one na niedzielnych spacerach z rodziną, imieninach babci, szykownych randkach, wyjściach z przyjaciółkami na kawę, całonocnych imprezach czy luźnych posiadówkach u znajomych. Nie będą one również odstawać w szafach prawdziwych kobiet biznesu, których codzienny outfit opiera się na klasycznych, stonowanych kolorach oraz zarówno reprezentacyjnych, jak i prostych fasonach. Spódniczki midi nadają się zarówno dla pań o szczupłej budowie ciała, ale także dla tych o nieco bardziej krągłych kształtach.

Kto by pomyślał, że była jedną z pierwszych odkrytych części garderoby, a teraz spódnica stała się dobrą alternatywą dla nudnych jeansów czy niewygodnych sukienek. Ubierając się w odpowiedni dla nas kolor, dodając kilka estetycznych dodatków i modne buty możemy w bardzo prosty sposób stworzyć stylówkę z pierwszych stron kolorowych magazynów i zachwycić nią towarzystwo.