Na czym polega praca asystenta concierge?

Jest taki zawód, o którym może nie wszyscy słyszeli, ale który jest bardzo potrzebny i bardzo pomocny – szczególnie dla biznesmenów, milionerów i gwiazd światowego formatu. Mowa o asystentach concierge lub jak ktoś woli po polsku – konsjerż. Kim są tacy asystenci i czym się zajmują? Niegdyś zawód ten kojarzony był jedynie z wysokiej klasy luksusowymi hotelami. Konsjerżem była osoba wyznaczona do organizowania spraw gości hotelowych i realizowaniem ich wszelakich zachcianek. Współcześnie concierge to właśnie asystent odpowiedzialny za organizację każdego dnia zatrudniającej go osoby oraz jego rodziny.

Konsjerż musi mieć niebywałe zdolności organizacyjne

asystent conciergeW zasadzie trudno jest dzisiaj jednoznacznie opisać zawód concierga, ponieważ jest to zajęcie bardzo trudne do sklasyfikowania. Zakres obowiązków takiego asystenta zależy bowiem jedynie od indywidualnych ustaleń z klientem. Z usług prywatnych asystentów korzystają na przykład piłkarze czy muzycy, ale najwięcej obowiązków konsjerżowie mają pracując dla biznesmenów i miliarderów. Obowiązki, jaki bierze na siebie asystent concierge można podzielić na trzy obszary i są to kwestie rodzinne, biznesowe i biurowe. Prywatny konsjerż może zająć się dziećmi jak i równie dobrze biurem swojego klienta. Jeśli trzeba załatwić bilety na jutro do teatru na drugim końcu świata to również jest zadanie dla asystenta concierge. Czasem zdarza się, że jedna osoba może mieć kilku konsjerżów, co jest często spotykanym zjawiskiem w wielkim świecie biznesu czy show-biznesu. W naszym kraju jest kilkadziesiąt osób, które wykonują ten specyficzny zawód. Zarabiają one bardzo duże pieniądze, ale muszą być do dyspozycji swojego szefa przez całą dobę. Bo do asystenta można zadzwonić o północy i zlecić mu zorganizowanie samolotu na rano. Naprawdę nie da się nawet skonkretyzować zakresu obowiązków współczesnych concierge. W każdym razie jeden konsjerż dedykowany jest do współpracy z tylko jednym klientem. Nie da się pracować dla więcej niż jednej osoby.

Praca w charakterze asystenta concierge jest dla ludzi, którzy żyją samotnie i mogą sobie pozwolić na to, żeby poświęcić się pracy przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. Na pewno jest to praca bardzo ciekawa, bo konsjerż przeważnie towarzyszy i asystuje swojemu klientowi. Wszystko zależy od stopnia zaufania, jakim klient darzy swojego asystenta. A najlepsi w tej branży traktowani są przez swoich klientów na zasadzie prawej ręki. Na pewno jest to zawód trudny i wymagający, ale dla osób, które go wykonują jest nadzwyczajnie opłacalny.