Najlepsza sala weselna

Od momentu oficjalnych zaręczyn, większość par rozpoczyna wielkie przygotowania do dniu ślubu, które mogą trwać od kilku miesięcy, do nawet kilku lat. Organizacja ślubu i wesela pochłania wiele czasu i jest naprawdę sporym wyzwaniem nawet dla specjalistów zawodowo zajmujących się weselami. Każda młoda para chce mieć ślub jak z bajki i huczne wesele, na którym wszyscy goście będą się świetnie bawili. 

Gdzie wynająć salę weselną? 

sale weselneMłodzi ludzie najczęściej chcą zorganizować swój ślub i wesele w miejscu, w którym aktualnie żyją, gdyż tam też jest ich rodzina i najbliżsi. Osoby, które mieszkają w małych miejscowościach, nie mają wielkiego wyboru, bo najczęściej na kilka wsi, lub miasteczek znajduje się jeden dom weselny, remiza strażacka, czy sala weselna w okolicznym domu kultury. W znacznie lepszej sytuacji są narzeczeni, którzy mieszkają w dużym mieście, gdyż wybór sal jest zdecydowanie większy. Na takie imprezy udostępniane są sale weselne w hotelach, restauracjach, czy nawet zamkach znajdujących się blisko miast. Wybór najlepszej sali, powinien być przede wszystkim dopasowany do ilości gości jaka jest przewidywana. Trzeba też wziąć pod uwagę, czy chcemy mieć jedną, dużą salę, na której jest wydzielone miejsce na stoły, strefę do zabawy i dla ewentualnego zespołu muzycznego, czy wolimy mieć dwie oddzielne sale do jedzenia i tańczenia. Podjęcie decyzji nie jest łatwe, bo zanim podpiszemy umowę z obiektem wynajmującym sale, to musimy każdą z osobna obejrzeć i sprawdzić jej możliwości. Niekiedy właściciele umożliwiają wykonanie konkretnych dekoracji, przemeblowań, a nawet posiadają własną kuchnię i mogą się zająć zaopatrzeniem w menu podawane gościom oraz napoje. Największym problemem z jakim si,ę borykają przyszli małżonkowie, jest uzgodnienie odpowiednich terminów, ponieważ większość sal ma już dokonane rezerwacje na wiele miesięcy, a nawet lat w przód. Termin wesela musi współgrać z terminem ślubu, co także nie jest łatwą sprawą. Jeżeli goście będą przyjeżdżać z daleka, to trzeba pomyśleć też o noclegach dla nich. 

Sale weselne najczęściej oferują jedynie samą powierzchnię na imprezę, z ewentualnymi dekoracjami, bufetem, obsługą, czy parkingiem dla gości. Alternatywą dla sali, mogą być wszelkie domy weselne, które są w pełni przygotowane na przyjęcie gości razem z ich zakwaterowaniem. Żeby dzień ślubu i wesela przebiegł zgodnie z planem młodej pary, trzeba na czas dopiąć na ostatni guzik wszystkie sprawy związane z organizacją, oraz przygotować się na nieprzewidziane komplikacje.